Zavrieť

Porady

žlčníkový kameň u dieťaťa

Hľadám informácie a pomoc pri probléme so žlčníkovým kameňom u dieťaťa. Moja dcéra má 10 rokov, prednedávnom jej bol pri ultrazvukovom vyšetrení zistený kameň veľkosti 8 mm. Lekárka jej predpísala liek URSOSAN, ktorý by mohol v lepšom prípade kamen zmenšiť, prípadne rozpustiť. V prípade nezdaru navrhuje operáciu a odstránenie celého žlčníka. Prosím o radu, ak má niekto podobnú skúsenosť. Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    treba veriť lekárke ona vie čo robí, ak to nepôjde dobre tak jednoznačne to treba vybrať. to v dnešnej dobe robia laparoskopicky čo je minimum. držím palce

    lachiM je offline (nepripojený) lachiM

    lachiM
    Žlčník, tak ako každý iný orgán či úd má svoju úlohu v organizme. Bez niektorých orgánov človek prežije, ale otázna je kvalita jeho života po operácii. Ak to nie je akútne, operovať by som sa nedal. Okrem klasických medicínskych prípravkov existuje niekoľko či viac alternatívnych spôsobov odstránenia kameňov, či už žlčníkových alebo obličkových. Na rozpustenie pomáha lastovičník - čaj alebo tinktúra (vyrába sa aj u nás na Slovensku v BIO kvalite) je to pomalšia terapia a bez bolestí. Mimo toho na očistenie žlčníka sa dá aplikovať rýchla, trochu náročnejšia metóda.
    Jedna z verzií postupu na internete do vyhľadávača zadajte:

    cez-okno.net/clanok/najjednoduchsia-a-najefektivnejsia-ocista-pecene

    Ja osobne som aplikoval na sebe už dvakrát v priebehu polroka jej rýchlejšiu verziu. A 2 krát vyšli zo mňa bilirubínové zátky aj 8mm až 1 cm. Bez bolestí, avšak s troškou premáhania. Myslím, že u 8mm kamienka by to tiež nemal byť problém. Na rozpustenie kameňov tiež pomáha šťava z červenej repy, ideálna by bola surová a z bio repy. Opatrne užívať, má silne čistiace účinky v nezriedenom stave! Tá pomohla už pri onko ochoreniach. Existuje viacero metód. Operáciu, ak nenastali žlčníkové záchvaty, by som rozhodne nebral ako riešenie.

    S p- ozdravením a prianím správnych výberov a rozhodnutí

    Michal
    Naposledy upravil lachiM : 05.03.10 at 09:59

    žlčníkový kameň u dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.