Zavrieť

Porady

Napalovacka DVD nespozna disk DVD-RAM

Dobry den
Mam napalovacku DVD "LG" - HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L - cita a napaluje mi vsetky disky CD a DVD+/-R. Co vsak vobec nechce zobrat je DVD-RAM. Stale ziada novy disk.
V Win. Expl mi vobec neotvori disk F a v Total Com. si tiez vyzaduje vlozenie disku. Samozrejme pri tychto operaciach je disk uz v mechanike.
DVD-RAM som vyskusal v synovom PC a aj v DVD prehravaci a vsade normalne fungovalo.
V prilohe prikladam vypis z Nera - charakteristika DVD mechaniky.
Dakujem za rady
Usporiadat
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Sucastou Nera je aj Nero InfoTool. Ten, ked spustis, tak uvidis vsetky CD a DVD formaty a ci ich tvoja mechanika dokaze citat alebo na ne aj zapisovat. Skus pozriet, pripadne sem hodit screenshot z toho.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Skus v Nerovi nastavit Booktype na DVDROM ... bo ak to zle detekuje mechanika tymto sa to da prestavit. Aj moja NEC to robila ked som do nej dal hacknuty firmware (bo original nepoznala DVDRAM ale HW na to mala).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Dobry den
Mam napalovacku DVD "LG" - HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L - cita a napaluje mi vsetky disky CD a DVD+/-R. Co vsak vobec nechce zobrat je DVD-RAM. Stale ziada novy disk.
V Win. Expl mi vobec neotvori disk F a v Total Com. si tiez vyzaduje vlozenie disku. Samozrejme pri tychto operaciach je disk uz v mechanike.
DVD-RAM som vyskusal v synovom PC a aj v DVD prehravaci a vsade normalne fungovalo.
V prilohe prikladam vypis z Nera - charakteristika DVD mechaniky.
Dakujem za rady
Treba poskúšať všetko možné aj nemožné. Napr:

- stiahnuť a nainštalovať posledný firmware k mechanike:

http://www.opendrivers.com/driver/24...-download.html

- naformátovať ten disk na inom PC

- skúsiť DVD-RAM disk od iného výrobcu

Napriek snahám niekedy veci nefungujú tak, ako majú bez nejakej zjavnej príčiny. Tá tvoja napaľovačka by mala podporovať DVD-RAM disky. Aj ja mám mechaniku LG (zdá sa mi, že je to tiež typ 55 ale neviem, či model L) a v pohode pracuje s DVD-RAM značky Panasonic.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

marko182 Pozri príspevok
Sucastou Nera je aj Nero InfoTool. Ten, ked spustis, tak uvidis vsetky CD a DVD formaty a ci ich tvoja mechanika dokaze citat alebo na ne aj zapisovat. Skus pozriet, pripadne sem hodit screenshot z toho.
V prilohe je ten screen, ako vidis, je to normalne detekovane ako mozne pre DVD-RAM na citanie aj zapis. V prilohe mas aj log z Nera z celym vypisom.
Problem si myslim nebude v Nerovi - pretoze mne tu mechaniku neukaze, res si ziada disk aj pri inych aplikaciach TC, Explo. KMPlayer atd. Vsetky ostatne disky mi cita aj zapisuje akundrat ten RAM nie.
Dlho som to neskusal, naposledy hadam pred rokom, tak neviem co sa s tym stalo.
Naposledy upravil kergulaan : 18.02.10 at 09:47
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

salvosko Pozri príspevok
Skus v Nerovi nastavit Booktype na DVDROM ... bo ak to zle detekuje mechanika tymto sa to da prestavit. Aj moja NEC to robila ked som do nej dal hacknuty firmware (bo original nepoznala DVDRAM ale HW na to mala).
Prosim, kde najdem v Nerovi nastavenia Booktype.
Upozornujem ze mam stareho Nera z roku 2004 - myslim ze verzia 6.6
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Chobot Pozri príspevok
Treba poskúšať všetko možné aj nemožné. Napr:

- stiahnuť a nainštalovať posledný firmware k mechanike:

http://www.opendrivers.com/driver/24...-download.html
Toz idem postupne, stiahol som firmware, ale v navode (reed me) pisu:
"2. Connect the drive to the secondary IDE channel as a master drive with
no other devices connected to that channel (Ignore if it's an SATA drive).
Start Windows and verify it can recognize the drive."
no moc tomu nerozumiem, a tak sa radsej spytam.
Mam CD aj DVD napalovacky. CD je ako "F" a DVD je ako "E" resp pre RAM sa ukazuje ako "G". Netreba nejako v vnutri PC prehadzovat zapojenia CD/DVD mechanik ked tam pisu, ze pre instalaciu ma byt akoze hlavna?
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

V Nerovi je to niekde pri mechanike lebo to je vec mechaniky ... neviem ti pozriet lebo cez RDP mi to neukaze.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Toz idem postupne, stiahol som firmware, ale v navode (reed me) pisu:
"2. Connect the drive to the secondary IDE channel as a master drive with
no other devices connected to that channel (Ignore if it's an SATA drive).
Start Windows and verify it can recognize the drive."
no moc tomu nerozumiem, a tak sa radsej spytam.
Mam CD aj DVD napalovacky. CD je ako "F" a DVD je ako "E" resp pre RAM sa ukazuje ako "G". Netreba nejako v vnutri PC prehadzovat zapojenia CD/DVD mechanik ked tam pisu, ze pre instalaciu ma byt akoze hlavna?
A tá mechanika je zapojená cez SATA alebo cez PATA konkektor? Ak cez PATA konektor, tak je ako MASTER?
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Chobot Pozri príspevok
A tá mechanika je zapojená cez SATA alebo cez PATA konkektor? Ak cez PATA konektor, tak je ako MASTER?
Da sa to zistit aj bez rozoberania pocitaca?
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

vies aky je to presne typ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

kergulaan Pozri príspevok
Da sa to zistit aj bez rozoberania pocitaca?
Pri zapnutí PC , keď načítava ukazuje procesor, pamäť , HDD aj mechaniky ,aj to či sú Master alebo Slave.Potom v biose.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

salvosko Pozri príspevok
vies aky je to presne typ?
no co som zistil: "LG" - HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L. Este nieco by som mal zistit? Ale neviem kde?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
no co som zistil: "LG" - HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L. Este nieco by som mal zistit? Ale neviem kde?
No tak je to jasné, pozrel som si tento typ. Má to PATA pripojenie.

Reštartuj PC a pred nabehnutím systému vojdi bo BIOSu (pri štarte treba stlačiť buď DEL, alebo F1 alebo nejakú inú klávesu. Pozorne pozeraj monitor, tam sa to objaví, niečo ako " PRESS .... (napr. DEL) TO ENTER THE BIOS..."

AK budeš v BIOSE, tam v menu nájdeš pripojené mechaniky - aj či sú ako MASTER či SLAVE.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Chobot Pozri príspevok
No tak je to jasné, pozrel som si tento typ. Má to PATA pripojenie.

Reštartuj PC a pred nabehnutím systému vojdi bo BIOSu (pri štarte treba stlačiť buď DEL, alebo F1 alebo nejakú inú klávesu. Pozorne pozeraj monitor, tam sa to objaví, niečo ako " PRESS .... (napr. DEL) TO ENTER THE BIOS..."

AK budeš v BIOSE, tam v menu nájdeš pripojené mechaniky - aj či sú ako MASTER či SLAVE.
Toz som tak urobil
Ako primary master je HDD
ako primary slave - nic
Ako secondary master je CDckova mechanika
ako secondary slave je Dvdckova mechanika
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Toz som tak urobil
Ako primary master je HDD
ako primary slave - nic
Ako secondary master je CDckova mechanika
ako secondary slave je Dvdckova mechanika
Perfektne. Takže je nutný zásah do vnútra PC. Musíš prehodiť DVD a CD mechaniku tak, aby DVD bola Master. Treba prehodiť kábel, aby mechaniky boli zapojené tak, ako je na priloženom obrázku a vzadu na mechanike prepnúť jumper (druhý obrázok).
Naposledy upravil Chobot : 18.02.10 at 13:28
Master - Slave.jpg  
07-optical-jumper.jpg  
1/1
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

A to ma co spolocne s DVD-RAM?
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Dakujem za rady, ale dnes to nepojde, hadam cez vikend. Este raz moc dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

salvosko Pozri príspevok
A to ma co spolocne s DVD-RAM?
Možno nič, ale išli sme aktualizovať firmware a v inštrukciách bolo, že mechanika pri aktualizácii musí byť pripojená ako Master.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Chobot Pozri príspevok
Možno nič, ale išli sme aktualizovať firmware a v inštrukciách bolo, že mechanika pri aktualizácii musí byť pripojená ako Master.
Jaj aha. Jasne.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Chobot Pozri príspevok
Perfektne. Takže je nutný zásah do vnútra PC. Musíš prehodiť DVD a CD mechaniku tak, aby DVD bola Master. Treba prehodiť kábel, aby mechaniky boli zapojené tak, ako je na priloženom obrázku a vzadu na mechanike prepnúť jumper (druhý obrázok).
Ahoj Chobot.
Neviem skadiaľ je ten obrázok kábla, ale s takým zapojením ja nemám dobré skúsenosti. Ak som sa pokúšal jumprom nastaviť mechaniku na Master a potom som ju pripojil na stredný konektor kábla, nechodilo to. Tak isto so Slave nakonci kábla sú problémy. Neviem či len ja mám s tým také skúsenosti - alebo si si ten popis nevšimol.
Inak ja by som doporučil tiež aby si kergulaan vymenil mechaniky medzi sebou, tak aby DVD bolo ako Master a CD ako Slave. Master na konci kábla a Slave v strednom konektore. Každú nastaviť jumperom ako má byť - DVD ako Master a CD ako Slave.
Ak nemám pravdu, ospravedlňujem sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať