Zavrieť

Porady

sklad & JU, prechod do dalsieho roka

Zaciatočnicka otazka :
V r.2009 si jeden moj zakaznik objednal odo mna tovar (Notebook + nejake dalsie veci k PC), ja som nasledne vsetok ten tovar objednal z velkoobchodu, a prijal ho v JU na sklad. Zaroven v penaznom denniku zapisal ako moj vydavok. Nakoniec vsak k predaju v r.2009 (problemy zo strany zakaznika) nedoslo, ten predaj sa zrejme posunie az na marec tohto roka.
Moja otazka je, co s danym tovarom a vydavkom za jeho kupu pri uzatvarani uctovnictva za r.2009? Tovar nadalej ostáva bez akejkolvek zmeny evidovany na sklade aj pre r.2010? (Ak ano, ako dlho vlastne takyto tovar vseobecne moze byt evidovany na sklade, su nejake obmedzenia? mozem to v pripade ze to vobec nepredam preradit v JU napr. ako kratkodoby majetok a pouzivat ho v suvislosti s mojou pracou?
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sanchez123 Pozri príspevok
    Zaciatočnicka otazka :
    V r.2009 si jeden moj zakaznik objednal odo mna tovar (Notebook + nejake dalsie veci k PC), ja som nasledne vsetok ten tovar objednal z velkoobchodu, a prijal ho v JU na sklad. Zaroven v penaznom denniku zapisal ako moj vydavok. Nakoniec vsak k predaju v r.2009 (problemy zo strany zakaznika) nedoslo, ten predaj sa zrejme posunie az na marec tohto roka.
    V peňažnom denníku nákup tovaru aj zostáva zaúčtovaný , nič s tým nerobíte .Tovar zaevidujete na skladovú kartu a v inventarizácii k 31.12.2009 ho vykážete vo Výkaze o majetku a záväzkoch .Čiže PC-tovar Vám zostane na sklade.

    Moja otazka je, co s danym tovarom a vydavkom za jeho kupu pri uzatvarani uctovnictva za r.2009? odpoveď vyššie

    Tovar nadalej ostáva bez akejkolvek zmeny evidovany na sklade aj pre r.2010? (Ak ano, ako dlho vlastne takyto tovar vseobecne moze byt evidovany na sklade, su nejake obmedzenia?

    Tovar v skladovej evidencii zostane , pokiaľ nepríde k jeho predaju .

    mozem to v pripade ze to vobec nepredam preradit v JU napr. ako kratkodoby majetok a pouzivat ho v suvislosti s mojou pracou? môžete
    Dík
    Odpoveď modrou .

    sklad & JU, prechod do dalsieho roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.