Zavrieť

Porady

ročný výkaz

prosím o radu, podávam ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutí za rok 2009. Je potrebné zaplatiť za jedného občana. Ale neviem sa dopracovať k presnej sume, program mi vygeneroval na tlačive istú sumu, avšak na tlačive zaslanom z ÚP sa uvádza iná suma a i podľa postupu a info o priemernej mzde zo Štatistického úradu vychádza iná suma. Nikdy som nerobila prácu mzdárky, zaskakujem len za kolegyňu na dlhodobej PN a snažím sa aby bolo všetko v poriadku, prosím ako sa zorientovať v tých sumách. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Neviem ktorú sumu máš na mysli :
    Odvod za neplnenie povinného podielu za jedného občana za rok 2009 je vo výške 849€
    Suma na započítanie jedného občana so zákazkou, alebo odberom výrobkov alebo služby je vo výške 755€

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ahojte. Doteraz sme stále zasielali ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. Za rok 2010 sme ale zamestnávali len 19 zamestnancov a teda táto povinnosť nám odpadá. Chcela by som vedieť či je potrebné zaslať ÚPSVaR nejaké tlačivo alebo oznámenie, že už túto povinnosť nespĺňame. Ďakujem.

    hotbell je offline (nepripojený) hotbell

    hotbell
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu - zamestnanca, poberateľa invalidného dôchodku, ktorý bol v roku 2010 práceneschopný, môžeme započítať do ročného výkazu? Podmienku zamestnávania sme splnili, ale neviem ako to je s práceneschopnosťou.
    Ďakujem za radu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hotbell Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu - zamestnanca, poberateľa invalidného dôchodku, ktorý bol v roku 2010 práceneschopný, môžeme započítať do ročného výkazu? Podmienku zamestnávania sme splnili, ale neviem ako to je s práceneschopnosťou.
    Ďakujem za radu
    Započítaš, bol zamestnancom.

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    chcela by som sa spýtať na ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania ZŤP občanov. Firma odobrala tovar z chránenej dielne do konca roka 2010, avšak faktúry boli uhradené v r. 2011. Môžu sa takéto faktúry započítať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.