Zavrieť

Porady

Vyfukovač vajíčok (na kraslice)

Má niekto nápad, ako zmontovať náhradu za toto:
http://www.kalaydo.de/iad/viewimage?...+Eierausblasen
alebo
http://cgi.ebay.de/Ausblasgeraet-Ost...item2eaa7f404b
Mini-pumpičku som zohnala v lekárni, lenže tá má ukončenie cca 6 mm, no NEVIEM, čím to zredukovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No neviem, či máš malé deti, ale tiež v lekárni dostať takú odsávačku na soplíky pre deti, že "hadičkovú". To má tu hadičku asi 3 - 4 mm širokú no to by si musela to žĺtko a bielko vytiahnuť vlastnou silou ústami, len by so šlo do takej nádobky. Neviem, či by to fungovalo. Ber to len ako nápad. Tá odsávačka stojí cca 1,- EUR.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Keď si už bola v lekárni, mala si si kúpiť aj injekčnú ihlu, tú potom prilepiť/primontovať na tú pumpičku a bolo by to vyriešené.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    náhrada - klystír, na špičku nalepiť bužírku, aby pracoval ako pumpa urobiť do gumy dierku , ktorú je potrebné pri vyfukovaní zakryť prstom.
    V pradajni s hračkami možno predávajú stláčacie harmonikové zvieratká
    Naposledy upravil viktorviktor : 19.02.10 at 10:21 Dôvod: spomienka na

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Tá harmoniková pumpička je vlastne niečo podobné - lenže ako to ZREDUKOVAŤ na menší "hadičkový" vývod - lebo bužírka je po celej dĺžke rovnaká ... ???

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Zredukovať rôzne hrúbky bužírky na potrebný priemer a zlepiť,

    V dávnosti som mal injekčnú ihlu dlhú asi 10 cm a možno i viac, používal som na zmiešavanie tekutín, dala sa získať buď v laboratóriu alebo na tuberkulóznom oddelení, bola dosť hrubá, možno by sa dala pripojiť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na takéto práce používam obyčajný gumový balónik zo starých voňaviek, obyčajnú bužírku (5 cm dĺžky) so zasunutou plastovou trubičkou a ihlou 6 na konci. Potom cez otvor len zasuniem ihlu, balónikom jemne pumpujem a obsah o chvíľu "vylezie" aj sám . Žiadne zázraky, kus fantázie a zručnosti a stojí to pár centov.

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Číta sa to zaujímavo - len si to celkom neviem predstaviť ... Aby som zajtra prelašovala garáž, dielňa a konečne to zmontovala ... Nedá sa ti to odfotiť - prosím ... ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inajana Pozri príspevok
    Má niekto nápad, ako zmontovať náhradu za toto:
    http://www.kalaydo.de/iad/viewimage?...+Eierausblasen
    alebo
    http://cgi.ebay.de/Ausblasgeraet-Ost...item2eaa7f404b
    Mini-pumpičku som zohnala v lekárni, lenže tá má ukončenie cca 6 mm, no NEVIEM, čím to zredukovať.
    Tenšie hadičky dostať v bycikloobchode - je to hadička, ktorá sa dáva na ventilky. Je asi 3 mm hrubá a zvykne sa predávať v 10 cm dĺžke. Myslím, že by išla natiahnuť na tú hrubšiu.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    V každom odchode pre rádioamatérov (tj. v obchode s elektronickými súčiastkami) sa dá kúpiť zmršťovacia bužírka. Majú ich v rôznych priemeroch, po zohriati napríklad zapalovačom sa zmrštia asi na polovicu svojho priemeru. To by sa dalo tiež celkom dobre využiť...

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Dnes sme to konečne zmontovali s tou hadičkou na bicykle, slamku nahradila prázdna tuba z pera.
    Funguje - len CELÝ TEN VÝMYSEL = ORIGINÁL - nieje žiadna sláva:
    - ak sa spravia dva otvory na škrupine - uniká popri slamke tlak
    - ak sa urobí iba jedna (po niekoľkých nepodarených pokusoch) - tak je problém "výduvok" poriadne zvnútra umyť ...
    Zostanem asi pri vyfukovaní ústami, ale ďakujem za nápady.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ja mám ešte jeden tip. Existuje aj taká odsávačka na soplíky s tou pumpičkou. Má koniec umelý a na ňom už má takú gumenú redukciu asi na 2 - 3 mm. Tak som to dnes s tým skúšala. Musíš urobť dve dierky. Aspoň ja som urobila. Podľa mňa to trvá trošku dlhšie ako ústami, ale ide to a umyť to šlo tiež. Ja som to napríklad len tak ústami skoro nikdy nevládala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.