Zavrieť

Porady

Uctovanie vyroby a tazby kamena

Nikdy som neuctovala vyrobu, preto by som potrebovala pomoct s jej uctovanim. Navyse mam tam este jednu zaujimavu vec, s kt. neviem zatial pohnut.

1. situacia

Firma ma v lome drvicku kamena, s kt. triedi kamen na jednotlive frakcie. Lom nam fakturuje za vyvezeny kamen v urcitych obdobiach. Fakturuju nam jednu frakciu (500) a my si robime uz jednotlive frakcie, kt. sa uvadzaju na jednotlivych fakturach.

Doteraz sa to robilo tak, ze pocas mesiaca sa fakturovali jednotlive frakcie a potom podla vyfakturovaneho som presunula z 500 na tieto jednotlive frakcie. Ale cena novej frakcie bola rovnaka ako 500 a vsetky ostatne naklady (phm a prenajom drvicky) boli uctovane na nakladove ucty.

Mam pocit, ze to nie je dobre takto uctovane.

2. situacia

Budeme mat v prenajme pozemok, z kt. budeme tazit kamen. Tentokrat bude len doklad o prenajme pozemku, uz nie za vytazeny kamen. A tu si neviem vobec rady. Ako dostat jednotlive naklady na tonu kamena.. ako to celkovo uctovat...

...............

pripadne existuje nejaka publikacia o vyrobe? lebo priznavam ze tej sa bojim ako cert kriza... (tak isto som sa kedysi bala leasingu a nakoniec som zistila ze to nie je vobec tazke, tak dufam, ze tu to bude obdobne)...

Je tu niekto, kto by ma vedel usmernit ako nato?

Problem je este v tom, ze kazdu informaciu dostanem utrzkovito a sama neviem co presne sa pytat. Resp. co dat evidovat a tak...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uctovanie vyroby a tazby kamena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.