Zavrieť

Porady

Hmotná zodpovednosť, vodič MKD.

Zdravím vás. Mám taký problém: Zamestnávateľovi som podpísal hmotnú zodpovednosť a chcel by som od nej odstúpiť. Nadriadenému som spomenul §183 a vravel mi, že nemôžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti, pretože nastupujem na nákladné auto a náves kde sú doklady od vozidla, tankovacie karty, mobilný telefón, navigácia a všetko čo v tom aute a na ňom je. Už ma nebaví neustále všetko preberať a zapisovať. Niekedy preberám len náves alebo auto za tmy alebo mimo firmu od kolegu vodič, napr. v Taliansku na parkovisku. Ak si niečo pri preberaní nevšimnem, že chýba alebo že je niečo poškodené, tak mi to pri odovzdaní zapíšu a pri vyplácaní diet strhnú. Chcel by som to svojmu nadriadenému podať písomne ale neviem ako to mám napísať na papier a či vôbec môžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti. Už som prebral a odovzdal asi tak 20 ťahačov a návesy. Mám v tom nejakú šancu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Jan_ci Pozri príspevok
    Zdravím vás. Mám taký problém: Zamestnávateľovi som podpísal hmotnú zodpovednosť a chcel by som od nej odstúpiť. Nadriadenému som spomenul §183 a vravel mi, že nemôžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti, pretože nastupujem na nákladné auto a náves kde sú doklady od vozidla, tankovacie karty, mobilný telefón, navigácia a všetko čo v tom aute a na ňom je. Už ma nebaví neustále všetko preberať a zapisovať. Niekedy preberám len náves alebo auto za tmy alebo mimo firmu od kolegu vodič, napr. v Taliansku na parkovisku. Ak si niečo pri preberaní nevšimnem, že chýba alebo že je niečo poškodené, tak mi to pri odovzdaní zapíšu a pri vyplácaní diet strhnú. Chcel by som to svojmu nadriadenému podať písomne ale neviem ako to mám napísať na papier a či vôbec môžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti. Už som prebral a odovzdal asi tak 20 ťahačov a návesy. Mám v tom nejakú šancu?
    Dožaduj sa kolektívnej hmotnej zodpovednosti.

    Jan_ci je offline (nepripojený) Jan_ci

    Jan_ci
    Danila Pozri príspevok
    Dožaduj sa kolektívnej hmotnej zodpovednosti.
    Čo znamená pojem "kolektívna hmotná zodpovednosť" a ako mi pomôže?

    Hmotná zodpovednosť, vodič MKD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.