Zavrieť

Porady

poplatky za účet v banke

Pekný deň,

chcela by som sa uistiť v jednej veci. SZČO bola v roku 2009, tak by sme chceli znížiť náklady napr. poplatky za účet účtujeme ako PNZD. Môže to tak byť, ja si myslím, že áno, len sa chcem uistiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    A.B. je offline (nepripojený) A.B.

    A.B.
    Poplatky platene banke ako PNZD???? Aky prijem? Ved je to moj vydavok, tak preco nie VOZD???

    ivana79 je offline (nepripojený) ivana79

    ivana79
    Samozrejme, že som myslela VNZD, a preto, aby sme nezvyšovali stratu, aspoň klient si to tak praje.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivana79 Pozri príspevok
    Prosim odobrí mi niekto tento postup.
    Ide o podnikatelský účet ? Používa ho aj na súkromné účely (platby kartou ) ?

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    ivana79 Pozri príspevok
    Samozrejme, že som myslela VNZD, a preto, aby sme nezvyšovali stratu, aspoň klient si to tak praje.
    Poplatky platené banke sú výdavky ovplyvňujúce základ dane a v rámci nich je to myslím prevádzková réžia. A ich účtovanie zvyšuje výdavky, t.j. znižuje daňový základ, resp. vo vašom prípade zrejme zvyšuje tvorenú stratu.

    ivana79 je offline (nepripojený) ivana79

    ivana79
    Je to podnikateľský účet a vlastne ho ani poriadne nevyužíva, na konci roka bol v mínuse, zriadil si ho len kvôli dotáciu z úp.

    poplatky za účet v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.