Zavrieť

Porady

Mýto platené kartou

Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH. Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Strelec - rebelant sonahelenamaria
    daja Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH. Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.
    nikto neúčtuje??

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja som k tej fakture od Shell prilozila faktury od toho dobijania a uplatnila si DPH hadam to bude ok???

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    zuzanna Pozri príspevok
    ja som k tej fakture od Shell prilozila faktury od toho dobijania a uplatnila si DPH hadam to bude ok???
    Ja som to tiež tak začala robiť, ale potom som si všimla, že na faktúre, ktorá prišla už vo februári, je započítané mýto, ktoré sa dobíjalo aj v januári aj februári. Tak som si nie istá, či to tak môže byť kôli DPH-čke.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    daja Pozri príspevok
    Ja som to tiež tak začala robiť, ale potom som si všimla, že na faktúre, ktorá prišla už vo februári, je započítané mýto, ktoré sa dobíjalo aj v januári aj februári. Tak som si nie istá, či to tak môže byť kôli DPH-čke.
    nikto nevie poradiť?

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    ja to po konzultacii s kolegynkou robím tak, ze FA od NDS uctujem ako normálny záväzok -VOZD a Ku každej NDS FA si pripojím FA Shell, kde je tato ciastka len ako informáciu, že shellka si tento zaväzok stiahne sama z našho účtu, tz. že FA Shell neučtujem....

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja zase opacne k shell fakture si pripinam faktúru od NDS a rovno si aj uplatnujem DPHcku a vy ostatný dajte tip

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH. Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.

    Mýto platené kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.