Zavrieť

Porady

vypis z DP

mal by som len taku malicku otazku - vo Vypise z Danoveho priznania, ktory treba potom predlozit do SP/ je riadok 11 - Pocet mesiacov vykonavania SZCO v r.2009.

Uvadzaju sa tu aj zacate mesiace? Napr. v juni som podnikal len 9 dni, v decembri len 15 dni... zaratat aj tieto mesiace i ked som nepodnikal cely mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    janulka Pozri príspevok
    Dobrý vecer prajem, prosim vas vo vypise z danoveho priznania za rok 2009, riadok 12 / výška príspevkov zaplatených szčo v roku 2009 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, žívotné poistenie a účelové sporenie v úhrne v EUR / prosim vas uvediem tu danu sumu do stanovenej hranice aj ked si szco neuplatnila možnosť zníženia základu dane o tieto položky v danovom priznaní? tieto prispevky skutočne szčo zaplatila, ale nevyužila možnosť uplatnenia v dan. priznaní.

    dakujem
    Ak si neuplatňoval, tak ich vo Výpise neuvádzaš...

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Kto má povinnosť zaslať výpis n sp. Chlapec má DIČ - sprostredkovanie poistenia no nemal žiadne príjmy a nemá ani IČZ. Musí zaslať výpis na SP?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vypis zaslat musi. Len mu nevyplynie povinnost platit preddavky.

    lillian je offline (nepripojený) lillian

    lillian
    dobry den, chcem sa spytat ak do vypisu z danoveho priznania vpisem do riadku 10 ciaskovy zaklad dane 7000eur,ale v dan neplatim,kedze sa uplatnila strata z predoslych rokov, ovplyvni to nejako vysku zdravotneho alebo soc.poistneho,alebo budem platit minimalnu sumu poistneho aj nadalej.dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lillian Pozri príspevok
    dobry den, chcem sa spytat ak do vypisu z danoveho priznania vpisem do riadku 10 ciaskovy zaklad dane 7000eur,ale v dan neplatim,kedze sa uplatnila strata z predoslych rokov, ovplyvni to nejako vysku zdravotneho alebo soc.poistneho,alebo budem platit minimalnu sumu poistneho aj nadalej.dakujem
    uvádzaš sumu z r.59 DP typu B

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Dobrý vecer prajem, prosim vas vo vypise z danoveho priznania za rok 2009, riadok 12 / výška príspevkov zaplatených szčo v roku 2009 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, žívotné poistenie a účelové sporenie v úhrne v EUR / prosim vas uvediem tu danu sumu do stanovenej hranice aj ked si szco neuplatnila možnosť zníženia základu dane o tieto položky v danovom priznaní? tieto prispevky skutočne szčo zaplatila, ale nevyužila možnosť uplatnenia v dan. priznaní.

    dakujem

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Anja111 Pozri príspevok
    Ak si neuplatňoval, tak ich vo Výpise neuvádzaš...

    Ďakujem, dakujem. vlastne ked sa nad tym zamyslim teraz "rano",ide predsa o vypis z danoveho priznania, a kedze som to v danovom priznani neuvadzala = neuplatňovala, tak prečo by som to uvazdala vo VYPISE Z DANOVEHO PRIZNANIA. No rano mudrejsie vecera.
    pekny den babenky

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    ivustek Pozri príspevok
    Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.

    No neviem na 100 %, ale mam taky pocit, ze to ovplyvnuje vypocet vysky odvodov do soc. poistovne.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    ivustek Pozri príspevok
    Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.
    Lebo ovplyvňuje výšku vymer. základu, z ktorého vychádzaš pri výpočte odvodov do SP...

    Pozri sem : http://www.porada.sk/1274587-post33.html

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Aljok Pozri príspevok
    Lebo ovplyvňuje výšku vymer. základu, z ktorého vychádzaš pri výpočte odvodov do SP...

    Pozri sem : http://www.porada.sk/1274587-post33.html
    Ak mam vymeriavaci zaklad minimalny, tak je to tam asi zbytocne uviest nie?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    nika.sum Pozri príspevok
    Ak mam vymeriavaci zaklad minimalny, tak je to tam asi zbytocne uviest nie?
    Nakoľko je to výpis z DP, tak ak tú čiastku máš v DP, tak ju uvedieš aj vo výpise a neriešiš či je to zbytočné alebo nie...

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Aljok Pozri príspevok
    Nakoľko je to výpis z DP, tak ak tú čiastku máš v DP, tak ju uvedieš aj vo výpise a neriešiš či je to zbytočné alebo nie...
    zle som sa vyjadrila, prepacte, jasne ak to uvadzam do DP tak to musim uviest, ale ak to nemam v DP tak to neuvadzam....

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Daňovník ktorý bol SZČO v roku 2009, nepodnikal, nemal príjem ani výdavky, podal si daňové priznanie A, nakoľko bol zamestnancom po celý rok a uplatňuje si zamestnaneckú prémiu. V uplynulých rokoch si podával typ B, z ktorého posielal výpis do soc. poisťovni. Ako oznámi sociálnej poisťovni, že nepodnikal? Výpis z DP sa robí iba z typu B.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Daňovník ktorý bol SZČO v roku 2009, nepodnikal, nemal príjem ani výdavky, podal si daňové priznanie A, nakoľko bol zamestnancom po celý rok a uplatňuje si zamestnaneckú prémiu. V uplynulých rokoch si podával typ B, z ktorého posielal výpis do soc. poisťovni. Ako oznámi sociálnej poisťovni, že nepodnikal? Výpis z DP sa robí iba z typu B.
    Posúvam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.