Zavrieť

Porady

Peňažný denník NO

Prosím vás, kde by som mohla kúpiť peňažný denník pre neziskové organizácie, ak také dačo existuje?

Prípadne nemá niekto aspoň vzor v exceli? Veľmi by mi to pomohlo, pretože nemám ani najmenšiu predstavu, ako by taký denník mal vyzerať
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    ahoj, mne a mnohým ďaľším pomohlo toto:
    http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1168973042
    je to v ešte v SK mene, priložila to marianna01

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    terezamaria, Danielle369, Mária27, Anja111, zdenka131, Dav
    6

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Lubaba Pozri príspevok
    ahoj, mne a mnohým ďaľším pomohlo toto:
    http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1168973042
    je to v ešte v SK mene, priložila to marianna01
    My používame denník rovnaký ako pre JÚ podnikateľov..

    Ened je offline (nepripojený) Ened

    Ened
    Chcela by som sa ešte spýtať, kam zaradiť poplatky za bankové služby? Dala som ich do prevádzkovej réžie, a tú mám vo VNZD. Je to tak správne?

    Vychádzala som z § 21 zákona o dani z prímu:
    (1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval...
    Ako neziskovka - OZ, ktoré nepodniká, môžeme mať celú prevádzkovú réžiu vo VNZD?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ak bankový účet súvisí so zdaniteľnými príjmami (napr. príjmy z prenájmu majetku, z reklamy a p.), potom aj bankové poplatky sú daňovými výdavkami.
    Do VNZD by som zaradil iba také výdavky, ktoré priamo súvisia s hlavnou činnosťou OZ.

    Ened je offline (nepripojený) Ened

    Ened
    V účtovníctve sa nevyznám a prvýkrát sa snažím vytvoriť PD, takže môže to byť takto?

    POZD - reklama (majetok nemá OZ žiaden), ostatné

    PNZD - členské príspevky, dotácie a dary, organizovanie podujatí (uvedené v stanovách), ostatné

    VOZD - ostatné

    VNZD - prevádzková réžia, služby a práce, ostatné

    Vôbec neviem, kam zaradiť poplatky za bankové služby, úroky z vkladu na účte, zrážkovú daň z úrokov. Mám to dať všetko do POZD a VOZD?

    A teda aj prevádzkovú réžiu mám zaradiť do VOZD, keď v podstate v nej budú položky ako webhosting, doména, nákup pečiatky, kalkulačky a pod.?

    A kam by som mala zaradiť napr. tlač časopisu vydávaného našim OZ, ktoré máme tiež v stanovách? Patrí to do réžie alebo do služby a práce?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ened Pozri príspevok
    V účtovníctve sa nevyznám a prvýkrát sa snažím vytvoriť PD, takže môže to byť takto?

    POZD - reklama (majetok nemá OZ žiaden), ostatné POZD - poskytovanie služieb

    PNZD - členské príspevky, dotácie a dary, organizovanie podujatí (uvedené v stanovách), ostatné Áno

    VOZD - ostatné

    VNZD - prevádzková réžia, služby a práce, ostatné Ak nesúvisia s hlavnou činnosťou, tak VOZD.

    Vôbec neviem, kam zaradiť poplatky za bankové služby VOZD alebo VNZD podľa môjho predchádzajúceho príspevku, úroky z vkladu na účte PNZD, zrážkovú daň z úrokov VNZD. Mám to dať všetko do POZD a VOZD? Nie

    A teda aj prevádzkovú réžiu mám zaradiť do VOZD, keď v podstate v nej budú položky ako webhosting, doména, nákup pečiatky, kalkulačky a pod.? Áno, len nákup pečiatky, kalkulačky, kancelárskych potrieb a p. nie je réžia, ale nákup materiálu.

    A kam by som mala zaradiť napr. tlač časopisu vydávaného našim OZ, ktoré máme tiež v stanovách? Patrí to do réžie alebo do služby a práce?Výdavky - VNZD, réžia, príjmy - PNZD, poskytovanie služieb
    V texte

    Ened je offline (nepripojený) Ened

    Ened
    K tej prevádzkovej réžii:

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch pre "účtovné jednotky účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré nie sú založené alebo zriadené za účelom podnikania" však obsahuje iba toto členenie pre výdavky:
    1) zásoby, 2) služby, 3) mzdy, 4) platby do poistných fondov, 5) prevádzková réžia, 6) použitie sociálneho fondu, 7) ostatné

    Kam teda patria položky, ktoré by v normálnom PD boli zapísané ako "nákup materiálu"?

    Ened je offline (nepripojený) Ened

    Ened
    Ospravedlňujem sa za ďalšie otravovanie, ale nejak mi to nejde všetko do hlavy :/

    Kúpim kancelárske potreby na priame použitie (pero, zošívačka atď.), zapíšem to do nákupu materiálu a v ročnom výkaze o príjmoch to zapíšem pod zásoby? Aj keď podľa "opatrenia MFSR o postupoch účtovania pre účtovné jednotky účtujúce v sústave JÚ, ktoré nie sú založené za účelom podnikania" sa ako materiál v zásobách "účtuje skladovaný materiál a drobný hmotný majetok DO doby jeho uvedenia do používania"?
    = V príjmoch a výdavkoch to uvediem ako výdavok na zásoby, ale do výkazu o majetku to už pod zásoby neuvediem.

    Čo vo výdavkoch uvediem ako služby a čo ako prevádzkovú réžiu? Podľa čoho tieto dve položky jednoznačne určím? Napr. poštovné, platba nájmu...

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Vo výdavkoch to naozaj budú výdavky na zásoby, ich uvedením do používania ich spotrebujete, takže vo výkaze o majetku ich už neuvádzate.
    Myslím, že do réžie patrí napríklad nájomné, spotreba energií, do služieb výdavky za poskytnuté služby napríklad poštovné, opravy, maľovanie, tlač letákov a brožúr a p.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    dobry den, pridam sa do temy, vela OZ uctuje len reziu a ostatne, material - bezne tovary pre spotrebu OZ, nie cez zasoby.... ked sa uctuje do zasob, inventarizaciou by sa malo na konci roka vypisat, co je zasoba kt. a uvedie do vykazu a cas ktora sa spotrebovala. Takto to bolo na skoleni pred cca 3r.

    Mna zaujima jedna vec s ktorou som si nie ista, prebrala som uctovnictvo kde OZ uctovala prijmy NOZ /clenske a 2%/ a vydavky OZD vsetko ostatne /vsetko suvis. s nepodnikatel.cinnostou v sulade so stanovami OZ / ..... aj do vykazu prijmov a vydavkov uviesla prijmy nedanove clenske a 2% - toto je v poriadu ale a do vydavkov uviedla sumu zdanovana cinnost vsetky vydavky okrem urokov a dane. toto urcite nie je spravne, je to napadnutelne Dan.uradom keby to niekedy niekto kontroloval,sankcie?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ego.mc Pozri príspevok
    Ak bankový účet súvisí so zdaniteľnými príjmami (napr. príjmy z prenájmu majetku, z reklamy a p.), potom aj bankové poplatky sú daňovými výdavkami.
    Do VNZD by som zaradil iba také výdavky, ktoré priamo súvisia s hlavnou činnosťou OZ.

    od r. 2011 sa uroky uctuju zrejme inym sposobom.... kedze sa vyclenuju z nakladov v PU, ako sa uctuju v Ju neziskoviek?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.