Zavrieť

Porady

čiastkové úhrady v ALFE

Dobrý deň, prosím Vás o radu:
1) z BU bola zrealizovaná omylom vyššia úhradu soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva uhradiť -5,90 (teda preplatok)
2) v nasledujúcom mesiaci bola zrealizovaná o túto sumu nižšia úhrada soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva úhradiť 5,90 (teda nedoplatok)
Riešila som to v uzávierkových operáciách cez ID
v prvom prípade cez ID-výdaj -5,90
v druhom prípade cez ID-výdaj 5,90
Ten mínus sa mi nepozdráva, tak budem veľmi vďačná ak sa na to niekto kukne a ťukne mi radu, prípadne názor. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    SvetlanaS Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu:
    1) z BU bola zrealizovaná omylom vyššia úhradu soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva uhradiť -5,90 (teda preplatok)
    2) v nasledujúcom mesiaci bola zrealizovaná o túto sumu nižšia úhrada soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva úhradiť 5,90 (teda nedoplatok)
    Riešila som to v uzávierkových operáciách cez ID
    v prvom prípade cez ID-výdaj -5,90
    v druhom prípade cez ID-výdaj 5,90
    Ten mínus sa mi nepozdráva, tak budem veľmi vďačná ak sa na to niekto kukne a ťukne mi radu, prípadne názor. ĎAKUJEM
    Ja by som postupovala následovne :
    1, V banke by som dala pridaj výdavok uhradila by som záväzok v takej výške v akej máte predpis .
    2, aby mi sedela banka konečný zostatok (konkrétny výdavok 5,90 ) by som zaúčtovala ako druhý výdavok s poznámkou preplatok poistného
    3, v následujúci mesiac ak mi príde bankový výpis zaúčtujem normálne sumu poníženú o preplatok , následne by som sa vrátila k sume 5,90 ktorú by som uhradila ako záväzok .... , ktorý teraz uhrádzate .

    čiastkové úhrady v ALFE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.