Zavrieť

Porady

Výpoveď

Chcel by som sa opýtať, že ak dám výpoveď v práci tak či ma potom zaeviduju na úrade práce.
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="jsCall();" id="jsProxy" type="hidden">
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

áno
0 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Len pre upresnenie ukoncenie pracovneho pomeru by nebolo dohodou ale vypovedou zo strany zamestnanca islo by o § 63 zakonnika prace aj tak by ma zaevidovali?? a este by som sa hccel opytat aka dlha by bola vypovedna lehota.
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Ako bude vyzerat vypoved pri Dohode o vykonani prace?
Zmluvu mam do 2015 a pracujem na Dohodu o vykonani prace.
Dakujem
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Quo Pozri príspevok
Ako bude vyzerat vypoved pri Dohode o vykonani prace?
Zmluvu mam do 2015 a pracujem na Dohodu o vykonani prace.
Dakujem
226
Dohoda o vykonaní práce

Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Dakujem za odpoved
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Quo Pozri príspevok
Dakujem za odpoved
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
Želám pekný večer. Tu sú vzory výpovede, snáď Ti to pomôže.
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...dokumentov/114
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Quo Pozri príspevok
Dakujem za odpoved
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
Ani sa nejdem zamýšlať nad tým ako je možné vytvoriť dohodu o vykonaní práce na tak dlhú dobu. Kedže u nás vždy končí 31.12. daného roka a nikdy neprechádza do dalšieho.
Detto to pre zamestnávateľa pracuješ max. 350 hodín do roka?
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?
Naposledy upravil Quo : 20.02.10 at 21:01
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Quo Pozri príspevok
Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?
a co by to malo byt ? nie je
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Quo Pozri príspevok
Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracovaj ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
nepomylil si sa v tom roku ? je to nezvykle DVP na na 6 rokov ?
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

adi11 - dakujem

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracoval ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

adi11 - tak je to uvedene v zmluve
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Quo Pozri príspevok
adi11 - dakujem

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracovaj ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
okrem DVP aka dalsia zmluva..to je nejake cudne
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.
Takych hacikov a chytakov je viac (nie v zmluve, ta je uplne zakladna)

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Quo Pozri príspevok
Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.
Samozrejme, že potrebuješ výplatnú pásku a tiež aj potvrdenie o výške príjmu kvôli danovému priznaniu.

No ja neviem to znie veľmi pofiderne tvoja zmluva. Dožaduj sa výplatných pások, zamestnávateľ je za teba povinný odvádzať do SP garančné a úrazové poistenie. A asi by som si overila na SP či si vôbec zahlásený ako dohodár u nich.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Quo Pozri príspevok
Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.
Je viac než isté, že môžeš vypovedať DVP z dôvodu nevytvorenia dohodnutých prac. podmienok a nevyplatenia mzdy.
Ak ťa v práci urážajú a nadávajú ti, to určite nie sú dohodnuté prac. podmienky. Bolo by však lepšie, aby si mal niekoho, kto by šiel svedčiť v tvoj prospech.
Nevyplatenie mzdy je tiež dôvodom, ak využijeme analógiu s okamžitým ukončením prac. pomeru zo strany zamestnanca.
Len sa chcem spýtať, ako ťa platili? Na ruku, či na účet. V akých termínoch ťa platili? Ako máš upravení výplatné termíny v zmluve? Dodržujú ich?
1 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Bolo mi povedane ze ano - ze som nahlaseny.

Ale tu pracu, ktoru pre nich mam robit je prisne kontrolovana, tak som to bral ako fakt, ze vyplatna paska nebola (3x po 60,-).
Mzdu som mal vzdy zdanenu - suma kt. prisla na ucet, lebo v dohode mam zakotvenu nezdanenu hodinovu mzdu.
A po ostrej vymene nazorov chcem tuto dohodu zrusit. Neviem co sa bude diat, kedze som odbornym garantom, ale ma to uz prakticky ani nezaujima.


SHREK:
3 x som nieco spravil - 3x ma vyplatili, tam nebol problem, peniaze prisli na ucet. To nadavanie bol osobny konflikt (so zamestnavatelom), ktorym vyustilo nedodrziavanie podmienok.
Naposledy upravil Quo : 20.02.10 at 21:27
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Quo Pozri príspevok
Bolo mi povedane ze ano - ze som nahlaseny.

Ale tu pracu, ktoru pre nich mam robit je prisne kontrolovana, tak som to bral ako fakt, ze vyplatna paska nebola (3x po 60,-).
Mzdu som mal vzdy zdanenu - suma kt. prisla na ucet, lebo v dohode mam zakotvenu nezdanenu hodinovu mzdu.
A po ostrej vymene nazorov chcem tuto dohodu zrusit. Neviem co sa bude diat, kedze som odbornym garantom, ale ma to uz prakticky ani nezaujima.
No momentálne je obdobie podávania danových priznaní ... dali Ti už potvrdenie o výške tvojich príjmov a o výške daní? Ak máš inú robotu, tak to treba tam odovzdať, aby ti urobili ročné zúčtovanie dane. Poprípade si sám podávaš DP.
0 0
Quo Quo

Quo je offline (nepripojený) Quo

Oni mi nedali nic...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Quo Pozri príspevok
Oni mi nedali nic...
Je to ich povinnosť. Žiadaj to ako sa píše tu http://www.porada.sk/912051-post2.html . Najneskôr do 10.3.2010 sú povinný Ti to vystaviť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať