Zavrieť

Porady

zálohová faktúra

Dobry den, poradila by mi niekto? Prisla mi zálohová faktúra v januári a aj bola vyplatená. Faktúra mi potom prisla az vo februári. Takkze ako to zauctujem? 314/211 a potom fakturu 5xx/321 a 343/321 a tu zalohovu ako odpocitam?
Kedze zalohova faktura nie je dan. dokladom, takze DPH s tým v januari nema nic spolocne. DPH si uplatnim az v marci za februar. Spravne som to pochopila?

Prajem pekny zvysok nedele.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    saminka6 Pozri príspevok
    Dobry den, poradila by mi niekto? Prisla mi zálohová faktúra v januári a aj bola vyplatená. Faktúra mi potom prisla az vo februári. Takkze ako to zauctujem? 314/211 a potom fakturu 5xx/321 a 343/321 a tu zalohovu ako odpocitam?
    Kedze zalohova faktura nie je dan. dokladom, takze DPH s tým v januari nema nic spolocne. DPH si uplatnim az v marci za februar. Spravne som to pochopila?

    Prajem pekny zvysok nedele.
    Tú zálohovú skompenzujete s ostrou faktúrou. Čiže 321/314.
    DPH uplatníte podľa dátumu dodania a ten by mal byť v januári nakoľko dodanie bolo.
    Ale ak dali dátum dodania vo februári tak si odpočet uplatníte vo februári.

    saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

    saminka6
    prisla zalohova faktura 500€ takze 314/211 - 500€ Potom faktura 5xx/321-2500€ a 343/321, ale na tej fakture je minusom ta zaloha, cela faktura 2 500€ - 500 €, takze tych 500 € 321/314 a potom uhrada celej faktury. Nevadi, ze ta faktura je bez DPH tych 500 €?
    Datum dodania je vo februari.
    Naposledy upravil saminka6 : 21.02.10 at 17:37

    saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

    saminka6
    Dakujem a dufam, ze to budem vediet a robit iba tie veci, ktore budem vediet robit. Ta poznamka je dost brutalna a preto si myslim, ze ty si urcite spadol z neba uceny.Kvoli takym ludom ostatni stracaju chut navstevovat tuto stranku, ale je som tu stretla uz vela ochotných ludi, kt. mi uz velakrat pomohli a viem ze pomozu aj bez blbých poznamok.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    saminka6 Pozri príspevok
    prisla zalohova faktura 500€ takze 314/211 - 500€ Potom faktura 5xx/321-2500€ a 343/321, ale na tej fakture je minusom ta zaloha, cela faktura 2 500€ - 500 €, takze tych 500 € 321/314 a potom uhrada celej faktury. Nevadi, ze ta faktura je bez DPH tych 500 €?
    Datum dodania je vo februari.
    Ale vy ostrú faktúru účtujete tak akoby tam tá záloha nebola čiže po zaúčtovaní budete mať o 500 EUR k úhrade viac. Tých 500 EUR uhradíte interným dokladom oproti zálohe takže sa Vám vy rovná suma k úhrade.
    napr. : záloha 500 EUR - 314 / 221
    ostrá FA 2500 EUR k úhrade spolu so zálohou je na sumu 3000
    čiže účtovanie 2.521 EUR - 5xx /321
    479 EUR - 343 /321
    úhrady : 500 EUR - 321 / 314
    2500 EUR - 321/ 221 alebo 211

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.