Zavrieť

Porady

Ake zviera/ta chovat?

Zdravim Vas poradaci!!! Potreboval by som poradit v nasledovnom: V novembri 2009 som si kupil pozemok v chatovej osade cca 25km od domova. Chcem tam postavit chatu a popri tom by som chcel zacat s chovom ale tu je moj problem. Neviem co by sa dalo chovat, ak vobec nieco, ked tam budem max. kazdy druhy den. Existuje zviera, ktore nepotrebuje kazdodennu starostlivost ak by malo vytvorene podmienky? Voliera, vybeh, domcek prisun krmiva (nejak by sa to dalo zabezpecit). Ide iba o moje osobne potesenie a nechcem nijak ublizit tym, ze tam nebudem kazdy den. Dakujem pekne za napady PS: nemam zaujem o chov skreckov a podobne.
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Každodenná pritomnosť chovateĺa je NUTNÁ , ani nie tak pre starostlivosť , ako skor pre straženie a dohľad nad zvieratami aby ich niekto neukradol.

Ak by tato podmienka bola splnena a pozemok je trávnaty ,tak ja by som tam choval ovce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

ovca mi pride dost narocna. Co keby som zriadil jazierko v ktorom by som choval ryby? Nieje tam potok, takze voda by nebola tecuca a teda ziadne pstruhy... Da sa chovat nejaka ina ryba, ktora nepotrebuje tecucu vodu a dala by sa pritom vykrmit a dat na gril?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mna napadaju jedine slimaci. Cim menej sa im budes venovat, tym lepsie budu prosperovat.
O kazde ine zviera sa treba starat kazdodenne.
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

ja viem ze kazde zviera potrebuje dokonalu starostlivost ale urcite su vynimky ako napriklad tie slimaky, ktore ma vsak nenaplnia Podla mna to jazierko by sa dalo, akurat neviem aky druh ryb. Vsade sa kradne, aj stolicku pod zadkom Vam v dnesnej dobre ukradnu. Takze tym sa nemozem zaoberat.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
No, tu ti poradia rybári. Ale čo ja viem, celkom určite tečúcu vodu nepotrebuje kapor. Chová sa i v rybníkoch. No tiež musí mať určité životné podmienky. Musíš vedieť, čím ho chovať a nejako okysličovať a niekedy vymieňať vodu.
Však snáď by ti nikto rybu neukradol?
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

Sam som rybar, viem ako ich chytat, co dat na hacik, kedy beru a tak. Aku hlbku a kolko m2 musi mat min. jazierko, to uz neviem. Potesila by ma nejaka osobna skusenost niekoho kto ma rovnaky problem (nieje kazdy den k dispozicii).
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

A este ma napadla voliera pre nejake drobne spevavce. Predstavujem si rozmer napr. 5x1m a na vysku 2m kde by mali nejaky stromcek, konare a ine veci na spestrenie a samozrejme nonstop prisun vody. Taktiez nepotrebuju kazdodennu starostlivost ale co s nimi v zime?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Fred666 Pozri príspevok
Zdravim Vas poradaci!!! Potreboval by som poradit v nasledovnom: V novembri 2009 som si kupil pozemok v chatovej osade cca 25km od domova. Chcem tam postavit chatu a popri tom by som chcel zacat s chovom ale tu je moj problem. Neviem co by sa dalo chovat, ak vobec nieco, ked tam budem max. kazdy druhy den. Existuje zviera, ktore nepotrebuje kazdodennu starostlivost ak by malo vytvorene podmienky? Voliera, vybeh, domcek prisun krmiva (nejak by sa to dalo zabezpecit). Ide iba o moje osobne potesenie a nechcem nijak ublizit tym, ze tam nebudem kazdy den. Dakujem pekne za napady PS: nemam zaujem o chov skreckov a podobne.
Tak Ti poviem ....

Ak by sa v blízkosti mojej chaty nejaký taký člen vyskytol , to by boli asi teda problémy ...a nemyslím tým chovateľa škrečkov ...

Chatová osada a chov domácich zvierat ????
To čo za nápad .../ pi....??????/.....???????????????????????????????
Všetci naokolo by Ťa mali potom pekne v zuboch , po krčnej tepne byTi išli ...

Povolenie nič nehovorí ???

http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...meta=&aq=f&oq=

P.S.:
Len tak mimochodom , chatu nemám ...ale aj susedia , ktorí majú psa a prídu na záhradu , vedia , ako sa majú správať ...
Naposledy upravil buchač : 21.02.10 at 16:37
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

Buchac mas pravdu a som rad ze tak rychlo som vyriesil svoju situaciu. Mojou zalubou teda bude to jazierko kde si dam nejake ryby... To by nemalo rusit susedov a bude to nenapadne.
P.S.: nejedna sa o chatovu osadu s chatami roztrusenymi v lese. Su tam riadne oplotene pozemky, jeden vedla druheho
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

jeee a pri jazierku komáááre. To je tak krásna idylka
0 0
Fred666 Fred666

Fred666 je offline (nepripojený) Fred666

haha normalne radsej predam pozemok a zavriem sa v byte, tam je asi najlepsie a budem mat pracu na doma a jedlo mi bude nosit donaskova sluzba Same problemy, ved tie komare nemaju sancu sa rozmnozit a prezit ked tam budu rybky
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Fred666 Pozri príspevok
haha normalne radsej predam pozemok a zavriem sa v byte, tam je asi najlepsie a budem mat pracu na doma a jedlo mi bude nosit donaskova sluzba Same problemy, ved tie komare nemaju sancu sa rozmnozit a prezit ked tam budu rybky
Počkaj. Ved bežne v stojacich vodách aj keď sú tam rybky sa rozširujú komáre. A ja som to nepovedala, kvôli tomu aby si reagoval takto??? V podstate to bol ďaľší námet na chov nenáročných zvieratiek Raz za týždeň tam prídeš dáš im napapať /z teba/ a oni budú spokojné. Vlastne uvidíš ako ťa budú vítať. Doslova sa na teba budú od radosti že ťa vidia vrhať
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
tie ovce sú naozaj najmenej problémové- vidím to aj na strelnici kam chodíme, pokosia trávu, majú prístrešok, napasú sa- akurát keď sneh bol, mali seno pod strechou , dnes už behali po valoch
ALe aj srnky sú pekné a nemusíš chodiť denne, len keď je sneh tak do kŕmidla niečo dať
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Problém nie je v tom že by sa nedalo chovať hodne zverov na diaľku ale v tom, že potrebujú ochranu pred divými zveri aj ľuďmi
Zajac: bežne vydrží 2 dni
Sliepky: aj vic dní, krmivo sa dá podávať, aby neznehodnotili, systémom-keď stúpi na latu pred kŕmidlom, to sa otvorí
Vietnamské prasce - pasú sa (túlavé psy, líšky...)
Včely - skúsený včelár ich vie opatriť i na týždeň (zničí ich medvedˇ)
Ryby - aj známemu ich čierni vyťahali. Mal som asi 10 pstruhov na potešenie, no v potoku sa časom zdvihne koryto a keď som prišiel po dovolenke, ešte 2-3 sa plazili po bruchu, potom prišla veľká voda a ryby šli ďalej...bolo by treba dôkladnejšie a asi s betónom popracovať.
atď...tak ma to prešlo
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

durisovad Pozri príspevok
Mna napadaju jedine slimaci. Cim menej sa im budes venovat, tym lepsie budu prosperovat.
O kazde ine zviera sa treba starat kazdodenne.

0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kaco11 Pozri príspevok
jeee a pri jazierku komáááre. To je tak krásna idylka

ludia,prisaham ze takto som sa uz dlho nenasmiala.vybuchy smiechu su nepotlacitelne-vdaka za dobru temu a perfektne komentare.....
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

ešte aj kalifornské dážďovky
a raz sme mali mačku Murku , záhradu s chatou sme mali 50 km od domu, cez týždeň bola túlavá a cez víkend domáca.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
tie ovce sú naozaj najmenej problémové- vidím to aj na strelnici kam chodíme, pokosia trávu, majú prístrešok, napasú sa- akurát keď sneh bol, mali seno pod strechou , dnes už behali po valoch
ALe aj srnky sú pekné a nemusíš chodiť denne, len keď je sneh tak do kŕmidla niečo dať
...aj so SIGIM ich nakŕmite ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Všetky živé tvory potrebujú pravidelnú, každodennú starostlivosť človeka.
Zatvoriť zvieratá do nejakých klietok a prísť im občas dať nažrať, to sa dá kvalifikovať ako týranie zvierat, je to dosť kruté.
Nehovoriac o prípadných " zvukoch" a smrade. Píšeš, že je to záhradkárska oblasť, takže ľudia tam chodia asi relaxovať...takže zachvíľu máš na krku úrady...
Tiež neverím, že by si dostal povolenie na chov v záhradkárskej oblasti.

Ďaľšia vec je, že keď niektorí spoluobčania zistia, že v objekte sa nachádza niečo, čo sa dá ukradnúť, tak to ukradnú...takže tvoja snaha je márna. Veď dnes sa kradne aj zo zabezpečených objektov, či obývaných dvorov.

Ak ten pozemok nemáš ako využiť skús dať niekomu do prenájmu, myslím, že záujemcov nájdeš.

Alebo sa daj na pestovanie napr.tují, alebo niečoho podobného.S tým nie je veľa práce, nevyžaduje to každodennú starostlivosť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ja by som tam pestoval cannabis na lekarske a kozmeticke ucely...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať