Zavrieť

Porady

dohoda o splátkovom kalendári

Som živnostníkom, ktorý obdržal platobný rozkaz zo súdu, podľa ktorého mám uhradiť jednej firme ušlý zisk ( za nedodržanie zmluvného termínu ). Keďže nedisponujem takým obnosom finančných prostriedkov, potrebujem sa s nimi dohodnúť na splátkovom kalendári. Môj problém je v tom, že potrebujem poradiť ako správne napísať splátkový kalendár, aby som sa vyvaroval možných chýb, ktoré by mi následne priniesli ďalšie problémy. Jedná sa o veľmi neserióznu firmu, ktorá sa takýmto podfukmi živí, preto je to pre mňa veľmi dôležité a právna pomoc advokáta je podľa môjho názoru zbytočne predražená a v mojom prípade aj tak nepostačujúca.
Veľmi pekne ďakujem za každú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    predpokladám,že odvolanie sa voči platobnému rozkazu neprichádza do úvahy, nakoľko riešiš splátkový kalendár. To len na margo toho, či sklz v dodržaní zmluvného termínu nesúvisel s okolnosťami,ktoré si nemohol ovplyvniť.
    Ide o to, ako ste mali postavenú zmluvu, či sa jednalo o pevne stanovené úroky z omeškania za každý deň neskoršieho odovzdania diela, alebo sa nedá napadnúť vykalkulovania ušlého zisku- lebo to je diskutabilná záležitosť.

    Ak však v tomto prípade máte jasno a ty súhlasíš s platobným rozkazom, jednoducho napíš firme žiadosť asi takého formátu:


    návrh splátkového kalendára - žiadosť

    Na základe platobného rozkazu č..........zo dňa ....... mi bola stanovená úhrada finančnej čiastky vo výške.......

    Nakoľko momentálne nedisponujem uvedeným finančným obnosom , žiadam Vás o schválenie navrhnutého splátkového kalendára a to následovným spôsobom:

    uvedieš sumy a mesiace, resp. obdobia,podľa ktorých si schopný platiť čiastkové úhrady.

    Na základe Vášho písomného súhlasu s týmto navrhovaným splátkovým kalendárom sa zaväzujem termíny jednotlivých splátok dodržiavať.

    S pozdravom
    ....................podpis

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Keby sa ta firma bola chcela s tebou dohodnut na splatkovom kalendari, uz by to asi bola davno urobila. Takze budu chciet peniaze hned a v celku. Ale aj s exekutorom sa da dohodnut splatkovy kalendar, len je to znacne drahsie.

    dohoda o splátkovom kalendári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.