Zavrieť

Porady

Červík a iný hmyz

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či sa niekto nestretol s takýmto problémom. Máme dom, bol vlhký, už sme ho podrezali a máme tu také malé červíky. Priložím foto, neviem či to bude vidieť. Sú červené asi 5 mm. Boli aj v jeseni a boli menšie, potom sa mi zdalo, že nič a teraz v posledných dňoch začali nejako moc vyliezať. Nájdem aj 5 za deň. Myslím, že idú z tehál, lebo ich nájdem buď na parapete alebo pri zemi, kde je ukončená omietka. A niekedy nájdem aj také 3 -4 mm šedé minihmyzy, také ováliky z asi 10 nohami.
No a ešte niekedy nájdem v kúpelni také malé mušky alebo pavúčiky, asi len 1 -2 mm, priesvitné. Väčšinou na vani.
Ak by ste sa niekedy stretli s takýmito "hmyzmi" a vedeli to nejako zničiť, tak mi poraďte. Ďakujem.
HPIM2086.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    val007 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa spýtať, či sa niekto nestretol s takýmto problémom. Máme dom, bol vlhký, už sme ho podrezali a máme tu také malé červíky. Priložím foto, neviem či to bude vidieť. Sú červené asi 5 mm. Boli aj v jeseni a boli menšie, potom sa mi zdalo, že nič a teraz v posledných dňoch začali nejako moc vyliezať. Nájdem aj 5 za deň. Myslím, že idú z tehál, lebo ich nájdem buď na parapete alebo pri zemi, kde je ukončená omietka. A niekedy nájdem aj také 3 -4 mm šedé minihmyzy, také ováliky z asi 10 nohami.
    No a ešte niekedy nájdem v kúpelni také malé mušky alebo pavúčiky, asi len 1 -2 mm, priesvitné. Väčšinou na vani.
    Ak by ste sa niekedy stretli s takýmito "hmyzmi" a vedeli to nejako zničiť, tak mi poraďte. Ďakujem.
    Fotka je nekvalitná, je tam vidno len machuľu.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No veď dobre, ale opísala som ho, tak isto ako tie ostatné hmyzy, a tie malé mušky by nešli odfotiť tak či tak. Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.