Zavrieť

Porady

Funkcia pre posielanie mailu z Excelu

Caute Poradaci. Potreboval by som posielat maily pre osoby priamo z Excelu. Vsetky udaje su v Excelovskom preadsheete, aj adresy ludi kam sa to ma posielat, preto by som chcel vediet ci existuje nejaka funkcia ktora by to dokazala. Priklad: V druhom riadku mam 6 udajov ktore by mali byt poslane clovekovy, ktoreho mailova adresa je tiez v danom riadku. Potreboval by som jednu z tychto buniek hodit do subjectu zvysok do tela mailu. Vedel by niekto s tymto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Ahoj, nechcem pouzivat VBA. Chcel som nieco taketo:
    =HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I21),"email") ak kliknem na ten odkaz co mam tak to vyhodi email aj s adresatom, potreboval by som tam hodit este Subject a telo, ktore budu odkazane na bunky v danom sheete. Takze v podstate potrebujem doplnit vzorec

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Takze moj vlastny update: Podarilo sa mi vytvorit takuto funkciu:=HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I17,"?sub ject=New Ticket SR#:",A17,"&body=New Ticket: SR#",A17),"e-mail"), ktora uz vlastne dokaze sama vytvorit mail s prislusnym adresatom, prislusnym subjectom, ale problem je v body. Potreboval by som tam dostat viac informacii ako len jednu bunku a kratku vetu. Tak by som Vas poprosil o rady. Vdaka

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    armor1 Pozri príspevok
    Takze moj vlastny update: Podarilo sa mi vytvorit takuto funkciu:=HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I17,"?sub ject=New Ticket SR#:",A17,"&body=New Ticket: SR#",A17),"e-mail"), ktora uz vlastne dokaze sama vytvorit mail s prislusnym adresatom, prislusnym subjectom, ale problem je v body. Potreboval by som tam dostat viac informacii ako len jednu bunku a kratku vetu. Tak by som Vas poprosil o rady. Vdaka
    Bez použitia makra si limitovaný 255 znakmi v bunke kde je hyperlink. Ak by si ešte použil náhradu znakov pre viacriadkový výpis (=SUBSTITUTE(D3;CHAR(10);"%0D%0A")) ešte menej.

    Jeden zo spôsobov ako to obísť, je spomenutý v príklade, na ktorý je link vyššie a to cez Application.SendKeys vložiť obsah schránky, ale to bez makra nejde.

    Palo
    Naposledy upravil PaloPa : 23.02.10 at 11:36

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Velmi pekna odpoved PaloPa. fakt mi pomohla, ale to s tou limitaciou na 255 znakov ma to pribrzdilo. S makrami nemam skusenosti. Da sa makro nastavit tak aby poslalo vybrany riadok?
    Mozes mi s tym pomoct PaloPa ?
    Vid priloha:

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    armor1 Pozri príspevok
    Velmi pekna odpoved PaloPa. fakt mi pomohla, ale to s tou limitaciou na 255 znakov ma to pribrzdilo. S makrami nemam skusenosti. Da sa makro nastavit tak aby poslalo vybrany riadok?
    Mozes mi s tym pomoct PaloPa ?
    Vid priloha:
    Upravil som makro z prvého príspevku.

    Ak budeš chcieť maily aj automaticky odoslať,
    odblokuj si v kóde (ALT+F11) dva posledné riadky (vymaž vodiaci apostrof):
    'Application.Wait (Now + TimeValue("0:00:02"))
    'Application.SendKeys "%s"

    Palo

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Ďakujem veľmi pekne PaloPa. Všetko funguje perfektne. Fakt si v exceli guru. Skláňam sa a Vďaka

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Vďaka za ocenenie, som rád že ti to pomohlo, ale v tomto prípade som v tom nevinne
    Základná myšlienka je od Misofta z prvého príspevku, len som upravil kód pre tvoje potreby.

    P.

    Funkcia pre posielanie mailu z Excelu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.