Zavrieť

Porady

Kontrola výpočtu mzdy s náhradami

Môžete mi, prosím, dakto prekontrolovať správnosť výpočtu mzdy, kde je aj náhrada za prekážky v práci na strane zamestnávateľa? POHODA s náhradami mzdy akosi neráta a poradili mi, že si mám najskôr mzdy vyrátať ručne, potom okľukou vložiť náhrady do programu a potom si to celé ešte raz odkontrolovať. Ešte som náhrady nerobila, tak radšej požiadam o kontrolu. Ďakujem.

Hrubá mzda: 307,70 €
Priemerný zárobok: 1,679 €

Počet prac. dní v mesiaci: 19
Sviatkov v mesiaci: 2
Odpracované dni: 13
Počet hodín náhrad prekážky na strane zamestnávateľa: 48
Sadzba náhrady: 50%

Základná mzda: (hrubá mzda/21dní) x (počet odprac. dní + sviatky) = 219,79 €
Náhrady: (priem. zárobok x počet hodín) x 50 % = 40,30 €
ČZD + Vymeriavací základ pre fondy: 260,0817 €
Odvody do SP za Z-ca zaokrúhl. na celé desiatky centov dolu: 9,4 % z 260,0817 € = 24,40 €
Odvody do ZP za Z-ca zaokrúhl. na celé eurocenty dolu: 4 % z 260,0817 € = 10,40 €
Nezdaniteľný základ: - 335,47 €
Preddavky na daň: 0,00 €
Čistá mzda: 225,28 €
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    sú splnené podmienky pre uplatnenie náhrady vo výške 50% z priemernej mzdy?
    § 142
    Prekážky na strane zamestnávateľa
    Na začiatok

    (1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.

    (3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    (4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o inú prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.

    Kontrola výpočtu mzdy s náhradami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.