Zavrieť

Porady

Kompenzacia - najom a prestavba

Ahoj, mam takyto problem: prebrala som uctovnictvo po uctovnej firmy, za predchadzajuce roky zostali neuhradene faktury za najom. Ked som si zistovala u konatela ako to je , lebo za tento rok maju vsetko uhradene a nikto nic neziadal, a chcela som robit inventarizaciu zavazkov a pohladavok, oznamil mi, ze to bolo v zmluve dohodnute, ze tie neuhradene faktury vykompenzovali prestavbu priestoru. Samozrejme potrebujem na to zmluvu, ale ako to potom zauctovat, aby si mi to dostalo prec z uctu 321, ked sa to tykalo minulych rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Takáto kompenzácia je neprípustná, je možný len zápočet, mali túto prestavbu vyfakturovať a potom túto pohľadávku so záväzkom z nájmu započítať. Teraz to buď nechajú tak a postupne dodania neuhradené záväzky, alebo spravia dodatočné DP za obdobie kedy vykonali prestavbu (zaúčtuješ 311/428) a dodania to a potom môžeš túto 311 započítať s nájmami.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    IvoM Pozri príspevok
    Takáto kompenzácia je neprípustná, je možný len zápočet, mali túto prestavbu vyfakturovať a potom túto pohľadávku so záväzkom z nájmu započítať. Teraz to buď nechajú tak a postupne dodania neuhradené záväzky, alebo spravia dodatočné DP za obdobie kedy vykonali prestavbu (zaúčtuješ 311/428) a dodania to a potom môžeš túto 311 započítať s nájmami.
    potvrdili ste moje obavy, nastastie je firma teraz v strate, dalo by sa v tomto pripade dodanit zavazky kt. 36 mesacna lehota po splatnosti konci v polovici 2010. Chcela by som to vysporiadat aj v uctovnictve, mozem to dodanit v r. 2009 a zauctovat 321/648?
    Naposledy upravil nika.sum : 23.02.10 at 08:04

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Veď som Ti poradil, neviem čo ešte konkrétne potrebuješ. Odúčtovať ešte pomerne nový záväzok cez 321/648 nemôžeš len tak, musíš mať aspoň nejaký podklad od veriteľa že nepožaduje úhradu a nebude ho vymáhať

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    IvoM Pozri príspevok
    Veď som Ti poradil, neviem čo ešte konkrétne potrebuješ. Odúčtovať ešte pomerne nový záväzok cez 321/648 nemôžeš len tak, musíš mať aspoň nejaký podklad od veriteľa že nepožaduje úhradu a nebude ho vymáhať
    Toto som chcela presne vediet, vdaka. Asi som to predtym uplne nepochopila, ale uz som to vyriesila, cast z toho boli zavazky kde koncila lehota 36 mesiacov po splatnosti v r. 2009 a cast konci teraz v r. 2010. Tie z r. 2006 treba dodanit. Viem, ze ak by som to chcela nechat v ucte ide to priamo cez DP, ale v tomto pripade som to oductovala cez tu 321/648. Tiez to musi byt podlozene dokladom od veritela? Dodatocne danove priznanie mi totiz zamietli konatelia.

    Kompenzacia - najom a prestavba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.