Zavrieť

Porady

účet 569, alebo ako účtovať spreneveru?

Ahojte. Mám takúto, pre mňa dosť zložitú situáciu. Minulý rok firme zamestnanec spreneveril cca 15000 € a následne spáchal samovraždu. Teraz sa mi do rúk dostalo uznesenie z polície, kde je vyčíslená škoda a ja neviem, ako to mám zaúčtovať. Mám teraz nejaký tovar zaúčtovaný na 504 o ktorom vedia, že ho predal a peniaze si nechal a teraz mi to na 604 chyba. Ako to mam preučtovat. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Účtovať na 582 manká a škody.

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Účtovať na 582 manká a škody.
    Fíha, to vážne? To bude nedaňový náklad a v DP pripoč.položka? Oni to nakoniec ešte aj zdania?
    Inač, Zoli, ďakujem za takú rýchlu odpoveď.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Účtovať na 582 manká a škody.
    Účet 582-Škody sa nepoužije, ten slúži iba na účtovanie škôd v dôsledku mimoriadných príčin v dôsledku živelnej pohromy.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Keď majú aj zápis od polície (teda podľa toho, čo je v ňom uvedené), nemali by to účtovať ako pohľadávku voči tomu pracovníkovi? Samozrejme musel by mať hmotnú zodpovednosť podpísanú.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Adriane Pozri príspevok
    Ahojte. Mám takúto, pre mňa dosť zložitú situáciu. Minulý rok firme zamestnanec spreneveril cca 15000 € a následne spáchal samovraždu. Teraz sa mi do rúk dostalo uznesenie z polície, kde je vyčíslená škoda a ja neviem, ako to mám zaúčtovať. Mám teraz nejaký tovar zaúčtovaný na 504 o ktorom vedia, že ho predal a peniaze si nechal a teraz mi to na 604 chyba. Ako to mam preučtovat. Dakujem.
    Spreneveril tovar alebo peniaze za predaný tovar (neodvedená tržba)?

    Ak tovar - ide o účtovanie o zavinenom manku a škode:
    Spôsob A....549/132
    Spôsob B....549/504

    Ak ide o tržbu (neodvedenie) ...už to asi nezaúčtuješ ako pohľadávku voči hmotnej zodpovednej osobe, tak ostáva Ti účtovanie 569/211

    Alebo to bolo nejako ináč ??

    Čo sa týka daňových výdavkov, tak to bude nedaňový výdavok, lebo v zázname od polície asi nebude uvedený neznámy páchateľ.

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    Prepáč, Anka, ja som teraz chorá a zrejme mi to pomalšie páli, nechápem, aký je v tom rozdiel ? V tom uznesení je napísané: XY mal vyberať zálohové platby od zákazníkov na vykonanie prác a dodanie tovaru rôzneho druhu, pričom tieto neodvádzal do pokladne firmy, nevyhotovil riadne objednávky podľa dohody so zákazníkom ( tu viem, že zákazníkovi dal cen.ponuku s vyššou sumou a majiteľovi s vyššou a rozdiel si nechal), peniaze použil pre vlastnú potrebu atd. Trestné stíhanie proti nemu je neprípustné, lebo zomrel.

    účet 569, alebo ako účtovať spreneveru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.