Zavrieť

Porady

Novy privod v byte: elektromer-rozvodnica

Ahojte.
Neviete nahodou, ako sa postupuje ak chcem vymenit hlinikovy vodic ktory ide z elektromeru do bytu? Robil som komplet nove rozvody v byte a uz zostava len vymenit tento privod. Treba zavolat do elektrarni? (predpokladam ze tam bude plomba...) Bude ich zaujimat aj revizna sprava? (robil som si to sam - reviznu som nedal robit). Kolko si mozu pytat za odplombovanie + novu plombu?

Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Pri výmene el. rozvodov a následné pripojenie do siete potrebuješ zavolať elektrikárov. A Tí požadujú revíznu správu. Neviem aká je cena, keďže nejde o výmenu elektromera. Toto Ti podľa mňa povedia na infolinke SE.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No my sme to absolvovali ešte pred pár rokmi v byte. Náš elektrikár šiel do SE, tam to nahlásil, odblomboval urobil a zavolal SE a tí to zablombovali. Manžel tvrdí, že to nič nestálo. Už si to presne nepamätám. Revíziu nepýtali, ale dali sme si ju urobiť, lebo sme to museli ohlasovať aj na bytovom družstve a tí ju pýtali. Ale to sme im dali možno aj s ročným oneskorením.

    Novy privod v byte: elektromer-rozvodnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.