Zavrieť

Porady

krátenie stravného

Prosím vás o pomoc,
stále platí, že ak je zamestnanec na zahraničnej služobnej ceste a na doklade o úhrade ubytovania má aj sumu za raňajky, krátim mu stravné o preukázanú sumu za poskytnuté raňajky ak je suma nižšia ako 25% zo stravného?
Ďakujem za odpoveď
donica
Usporiadat
Airamz Airamz

Airamz je offline (nepripojený) Airamz

Donica Pozri príspevok
Prosím vás o pomoc,
stále platí, že ak je zamestnanec na zahraničnej služobnej ceste a na doklade o úhrade ubytovania má aj sumu za raňajky, krátim mu stravné o preukázanú sumu za poskytnuté raňajky ak je suma nižšia ako 25% zo stravného?
Ďakujem za odpoveď
donica
Áno, stále to platí - aj pre tuzemské, aj pre zahraničné stravné - kráti sa za poskytnuté raňajky - 25 %, za poskytnutý obed - 40% a za poskytnutú večeru - 35 % z nároku stavného za daný deň pracovnej cesty.
0 0
Donica Donica

Donica je offline (nepripojený) Donica

ďakujem veľmi pekne
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Dobry den,
majitel bol na SC 2 dni. Mam doklad od neho z hotela, na ktorom je rozpisane: ubytovanie, poplatok za ubytovanie, restauracia. V ramci vyuctovania sluz. cesty si moze uplatnit celu sumu stravneho tj. 9 EUR (za 2 dni) a celu sumu, ktora je uvedena na doklade o ubytovani? Dakujem.
Naposledy upravil keri : 06.04.10 at 10:24
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

keri Pozri príspevok
Dobry den,
bol som na SC 2 dni. Mam doklad z hotela, na ktorom je rozpisane: ubytovanie, poplatok za ubytovanie, restauracia. V ramci vyuctovania sluz. cesty si mozem uplatnit celu sumu stravneho tj. 9 EUR (za 2 dni) a celu sumu, ktora je uvedena na doklade o ubytovani? Dakujem.
môžeš prosím vysvetliť pojem reštaurácia ? = raňajky v cene ubytovania ?
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Je tam napisane len "restauracia" 3,40 s DPH. Majitel mi tvrdi, ze si nepamata, ze by mal ranajky...
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

keri Pozri príspevok
Je tam napisane len "restauracia" 3,40 s DPH. Majitel mi tvrdi, ze si nepamata, ze by mal ranajky...
Podla mojho nazoru mam dve moznosti:
1. bud mu dam celu sumu stravneho za ten den (budem sa tvarit, ze "restauracia" nie su ranajky) a sumu "restauracia" dam na ucet 513.
2. pri moznosti, ze restauracia=ranajky mu kratim narok na stravne za ten jeden den o 25%.
0 0
eva_v eva_v

eva_v je offline (nepripojený) eva_v

nemam strach sa pustit do novych veci ...viac
Mám otázočku: zamestnanec bol na ZSC v Nemecku, na doklade z hotela má naúčtované ubytovanie a raňajky zvlášť. Chcela som mu krátiť stravné o 25%, ale on chce, aby som ignorovala túto fakturačnú položku (akože si to platil z vlastného vrecka) a vyúčtovala v cest. celú stravnú sadzbu, čiže 100%. Keď som to prepočítala v Eurách, tak by dostal o 7 Eur viac. Môže sa to takto urobiť? Lebo ja som za krátenie stravného. Ďakujem Vám za odpovede.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Prosím o radu :
Ak je na doklade : obed 3,5 ubytovanie 10 večera 7 a platil to zamestnanec, patrí mu príslušné stravné alebo krátim ?
Ďakujem !
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
Prosím o radu :
Ak je na doklade : obed 3,5 ubytovanie 10 večera 7 a platil to zamestnanec, patrí mu príslušné stravné alebo krátim ?
Ďakujem !
Buď si to stravovanie zaplatí sám, teda nezúpočítaš mu ho, alebo započítaš, a budeš krátiť stravné podľa zákona.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ďakujem, takže môžem preplatiť : ubytovanie 10 + stravné 8,30 ( nad 18 hod)+ stravné 5,4 ( od 12 do 18 hod.)
Naposledy upravil raya1 : 20.09.10 at 11:26 Dôvod: preklep
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
Ďakujem, takže môžem preplatiť : ubytovanie 10 + stravné 8,70 ( nad 18 hod)+ stravné 5,3 ( od 12 do 18 hod.)
Máš akési čudné diéty, nad 18 hod. je 8,30, do 18 hod. je 5,40.
0 0
Talabova Talabova

Talabova je offline (nepripojený) Talabova

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môže zamestnávateľ krátiť stravné napr. o 10% (ak to má uvedené v IS) za raňajky (a nie o 25%, ako uvádza ZCN) Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Talabova Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môže zamestnávateľ krátiť stravné napr. o 10% (ak to má uvedené v IS) za raňajky (a nie o 25%, ako uvádza ZCN) Ďakujem.
Nie.
0 0
Talabova Talabova

Talabova je offline (nepripojený) Talabova

PREČO?
Naposledy upravil Talabova : 24.01.12 at 05:10
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Na školeniach Krosu sa poskytuje občerstvenie formou švédskych stolov, dúfam že sa za to nemusí krátiť stravné pri SC učtovníčok? Je to uvedené na pozvánke, ktorú priložili k CÚ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nibiru Pozri príspevok
Na školeniach Krosu sa poskytuje občerstvenie formou švédskych stolov, dúfam že sa za to nemusí krátiť stravné pri SC učtovníčok? Je to uvedené na pozvánke, ktorú priložili k CÚ.
Veď ho majú bezplatne, tak treba krátiť.
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

O občerstvenie sa čo kráti? obed o 50 %? Z minulosti som vedela, že iba keď je napísané že bol poskytnutý obed, resp. raňajky, večera tak sa má krátiť, že občerstvenie nie je obed, zmenilo sa čosi v tom?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nibiru Pozri príspevok
O občerstvenie sa čo kráti? obed o 50 %? Z minulosti som vedela, že iba keď je napísané že bol poskytnutý obed, resp. raňajky, večera tak sa má krátiť, že občerstvenie nie je obed, zmenilo sa čosi v tom?
Veď na takom školeni sú doslova lukulské hody.
0 0
tezuju tezuju

tezuju je offline (nepripojený) tezuju

Dobrý deň, chcem sa opýtať na krátenie stravného pri SC do Poľska.

Doklad za ubytovanie v hoteli, kde ma vyčíslené sumy:
Ubytovanie za 3 noci: spolu 657 zl
Raňajky 2x: spolu 39 zl
SPOLU 696 zlotých

Doklad je vystavený na meno zamestnanca, ale zaplatil ho firemnou kartou. Jeho rozhodnutie bolo ísť na raňajky.

Otázka:
Stravné v Poľsku je 37 EUR, čiže za jedny aj druhé raňajky mu krátim o 25% t.j. 9,25 EUR čiže 18,50 EUR spolu?
A 696 zlotých dávam na 512/261(platba kartou)? Alebo na 518?
Alebo nejaké iné možnosti? Už mám v tom chaos po tých všetkých článkoch...
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

prosím vás o radu - konateľ bol na SC v Rakúsku. Prvý deň mal zabezpečené raňajky v hoteli, obedovať už bol v reštaurácií, z ktorej má blok na 17.- €. Stravné v tento deň mu krátim o 65%m čiže dostane 15,75 + 17 € na tento deň??? Ďakujem za odpoveď - som z toho už mierne mimo :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať