Zavrieť

Porady

Zahraničný tovar na sklade

Dobrý deň,
chcem sa poradiť nakupujeme tovar z Čiech v hotovosti. Ja to v účtovníctve nahrám kurzom NBS a úhradu urobím kurzom z nákupu valút.
Chcem sa poradiť ako sa má správne nahodiť tovar na sklad akým kurzom.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Príjem na sklad je v cene obstarania, teda v cene ako na doklade o nákupe tovaru. Hovoríš o viacerých kurzoch a pritom o nákupe v hotovosti, veď keď kupujem v hotovosti tak mám len jeden kurz. BTW už nie je kurz NBS ale ECB.

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    Ja to účtovne mám správne, len som chcela zistiť či to správne robia aj skladníčky, lebo sa ma nikdy nepýtali na kurz. Len mne logicky vychádza, že by to mali nahrať kurzom za aký sme nakúpili tie valuty na nákup tovaru.
    Pomôžte mi myslím správne?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pozorne si prečítaj môj príspevok, už som Ti odpovedal, na sklad prijmeš tovar v obstarávacej cene a tá je na doklade o nákupe, a teda použiješ kurz akým si zaúčtovala nákup na účtovnom doklade buď si účtovala 131/211 alebo 131/321 keď teda robíte MTZ spôsobom "A".

    Zahraničný tovar na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.