Zavrieť

Porady

RZD za rok 2009

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o informáciu:
dochodca je poberatelom dochodku od 1.1.2009, t.j. nemá nárok na nezdanitelnú čiastku 4 025,70 za rok 2009, ale má nárok na uplatnenie si nezdanitelnej čiastky na manželku, ak mala vlastný príjem iba 849,- eur za rok 2009?
Ďakujem za odpoved a prajem pekný den....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    janette784 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o informáciu:
    dochodca je poberatelom dochodku od 1.1.2009, t.j. nemá nárok na nezdanitelnú čiastku 4 025,70 za rok 2009, ale má nárok na uplatnenie si nezdanitelnej čiastky na manželku, ak mala vlastný príjem iba 849,- eur za rok 2009?
    Ďakujem za odpoved a prajem pekný den....
    Ak nie je manželka poberateľkou SD, tak si môže na ňu manžel uplatniť rozdiel NČ a jej príjmu zníženého o poistné, (napr. 4025,70 - 849 = 3176,70)...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    janette784 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o informáciu:
    dochodca je poberatelom dochodku od 1.1.2009, t.j. nemá nárok na nezdanitelnú čiastku 4 025,70 za rok 2009, ale má nárok na uplatnenie si nezdanitelnej čiastky na manželku, ak mala vlastný príjem iba 849,- eur za rok 2009?
    Ďakujem za odpoved a prajem pekný den....
    áno má nárok na NČ manželky, ale tiež len rozdiel NČ a príjmu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ak výška dôchodku u daňovníka je nižšia ako NČ, teda 4025,70 eur potom aj on má nárok si uplatniť rozdiel medzi NČ a dôchodkom.

    janette784 je offline (nepripojený) janette784

    janette784
    Poprosila by som Vás ešte o jednu informáciu.....
    Zamestnancovi sa narodilo dieta 03.09.2009 a počítač mi neuplatnil danový bonus za tento mesiac, aj ked boli zadané potrebné údaje.Dá sa bonus vyplatit v nasledujúcom mesiaci, t.j. doplatit, alebo sa to musí vyrovnat až roč.zúčtovaní?Ked som volala do firmy od ktorej mám program na mzdy, tak mi povedali, že bonus možem doplatit nasledujúci mesiac.Neviem, či som urobila správne.....
    Ešte raz dakujem za pomoc a odpoved......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janette784 Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás ešte o jednu informáciu.....
    Zamestnancovi sa narodilo dieta 03.09.2009 a počítač mi neuplatnil danový bonus za tento mesiac, aj ked boli zadané potrebné údaje.Dá sa bonus vyplatit v nasledujúcom mesiaci, t.j. doplatit, alebo sa to musí vyrovnat až roč.zúčtovaní?Ked som volala do firmy od ktorej mám program na mzdy, tak mi povedali, že bonus možem doplatit nasledujúci mesiac.Neviem, či som urobila správne.....
    Ešte raz dakujem za pomoc a odpoved......
    DB doplatíš v rámci ročného zúčtovania.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    janette784 Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás ešte o jednu informáciu.....
    Zamestnancovi sa narodilo dieta 03.09.2009 a počítač mi neuplatnil danový bonus za tento mesiac, aj ked boli zadané potrebné údaje.Dá sa bonus vyplatit v nasledujúcom mesiaci, t.j. doplatit, alebo sa to musí vyrovnat až roč.zúčtovaní?Ked som volala do firmy od ktorej mám program na mzdy, tak mi povedali, že bonus možem doplatit nasledujúci mesiac.Neviem, či som urobila správne.....
    Ešte raz dakujem za pomoc a odpoved......
    radšej by som ho douplatnila v RZD alebo v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.