Zavrieť

Porady

stravné lístky- nárok

halloooo,
neviem to tu nájsť,ale potrebujem zistiť na koľko stravných lístkov mám nárok za týždeň, ak učím v umeleckej škole, mám odučených 23 hodín týždenne, je to skupinové vyučovanie a preto mám jeden deň 6 hodín ale druhý iba 4 hodiny(takže si neviem rozdeliť rovnomerne hodiny na každý deň). Aj tu platí, že musím mať odpracované 4,5hod, alebo je na to nejaká výnimka? Neviem či som to správne napísala, či som na niečo nezabudla ....Vopred ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 05:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zamestnanec má nárok na stravný lístok za deň, v ktorom odpracoval viac ako 4 hodiny.

    http://www.porada.sk/t120429-narok-n...ne-listky.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majkut Pozri príspevok
    OK, to viem,ale nieje tam žiadna výnimka,alebo niečo podobné?
    Nie, výnimka v § 152 ZP nie je žiadna.

    akynka je offline (nepripojený) akynka

    Anička :o) akynka
    Prosím Vás, ak píšem do dochádzky len či deň oodpracoval alebo nie, a nepíše sa praconá doba. Zamestnanec má 1/2 dňa P-čko, čo vlastne znaená 4 hodiny. Má nárok za zvyšné 4 hodiny na stravný lístok? Ja by som mu to teda dala, ale doteraz tuna takto dni ani nerozdeľovali tak neviem.
    Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    akynka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak píšem do dochádzky len či deň oodpracoval alebo nie, a nepíše sa praconá doba. Zamestnanec má 1/2 dňa P-čko, čo vlastne znaená 4 hodiny. Má nárok za zvyšné 4 hodiny na stravný lístok? Ja by som mu to teda dala, ale doteraz tuna takto dni ani nerozdeľovali tak neviem.
    Ďakujem
    Tak potom nemáte evidenciu dochádzky v súlade so ZP, ktorý predpisuje v § 99:

    Zamestnávateľ je povinný viesť evidenciu pracovného času, práce nadčas, nočnej práce, aktívnej časti a neaktívnej časti pracovnej pohotovosti zamestnanca tak, aby bol zaznamenaný začiatok a koniec časového úseku, v ktorom zamestnanec vykonával prácu alebo mal nariadenú alebo dohodnutú pracovnú pohotovosť.


    Pokiaľ to tak nevediete, tak inú odpoveď, ako nasledujúci ti nemôžem dať:

    "Dajte si najprv do poriadku evidenciu a z nej bude jasné, či odpracoval menej ako 4 hodiny alebo viac ako 4 hodiny. Ak odpracoval viac ako 4 hodiny, má nárok na stravný lístok."

    akynka je offline (nepripojený) akynka

    Anička :o) akynka
    Ďakujem za odpoveď. My máme pohyblivý pracovnú dobu. Teda myslím, že naša dochádzka by vyzerala... hááleluuja :-D Idem to prerobiť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    akynka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. My máme pohyblivý pracovnú dobu. Teda myslím, že naša dochádzka by vyzerala... hááleluuja :-D Idem to prerobiť.
    Aj my máme pohyblivú prac. dobu. Každý keď príde, zapíše si príchod. Ak má prerušenie, zapíše čas prerušenia od-do, to isté s obedom a nakoniec čas odchodu. Pekne vidno, koľko hodín má človek odpracované.

    Ak príde o 8:20 a ide k lekárovi o 12:30, tak je jasné, že odpracoval 4 hod. 10 min a má nárok na SL. Iný môže prísť o 9:00 a odíde k lekárovi o 11:30 - potom nemá nárok.

    Takže pohyblivá prac. doba nemá na to žiadny vplyv. Treba len presne viesť evidenciu.

    stravné lístky- nárok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.