Zavrieť

Porady

úhrada došlého dobropisu

Dobrý deň,
mám otázočku. V r.2007 sme obdržali dobropis na tovar. Tento dobropis bol v r.2007 aj uhradený, ale doklad o úhrade sme nemali. Pri odsúhlasení pohľ. a záväzkov roku 2009 spoločnosť odpovedala, že dobropis je uhradený, na čo nám zaslala kópiu dokladu o úhrade, ktorý súhlasí. Môžeme si zaúčtovať tú úhradu až v roku 2009, kedy nám prišla kópia dokladu, alebo tú sumu musíme prípočítať k daň.základu?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak je to uhradené cez banku tak si najskôr pozri ako ste to zaúčtovali a potom cez ID to dať ako úhradu dobropisu a ak v hotovosti tak by som si zistil kto podpísal prebratie tých peňazí a zaúčtoval to ako pohľadávku voči nemu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    m.marcela Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám otázočku. V r.2007 sme obdržali dobropis na tovar. Tento dobropis bol v r.2007 aj uhradený, ale doklad o úhrade sme nemali. Pri odsúhlasení pohľ. a záväzkov roku 2009 spoločnosť odpovedala, že dobropis je uhradený, na čo nám zaslala kópiu dokladu o úhrade, ktorý súhlasí. Môžeme si zaúčtovať tú úhradu až v roku 2009, kedy nám prišla kópia dokladu, alebo tú sumu musíme prípočítať k daň.základu?
    Ďakujem za odpoveď.
    Čo má spoločné úhrada dobropisu s pripočítaním k základu dane? Sme v sekcii PÚ, kde sa účtuje o výnosoch a nákladoch.
    Ak dobropis je z r. 2007, je aj zaúčtovaná, tak v r.2007 sa to objavilo aj v nákladoch, teda znížením nákladov.

    m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

    m.marcela
    áno, v r. 2007 bolo zníženie nákladov. Mňa len zaujíma, či môžem úhradu zaúčtovať až v r.2009 do pokladne alebo cez ID a dať to ako pohľadávku voči osobe, ktorá prijala peniaze a následne ich vysporiadať v mzde.

    úhrada došlého dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.