Zavrieť

Porady

Taliansko - Kalábria

Ahojte.

Chystáme sa na dovolenku do Talianska Kalábrie.
Bol tam niekto? Nejaké skúsenosti? Je to pekné miesto?

Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    odpovedám trochu neskoro ale predsa
    -lokalita capo vaticano - cca 10 km od mesta TROPEA (nutné navštíviť-doporučujem)
    -ubytovanie cez cestovku (ale dá sa aj priamo cez stránky rezortov-trochu lasnejšie) napr. http://www.edenvillage.it/uk/residence.htm alebo tu http://www.ludor.sk/dovolenka-talian...zidence-heaven od tejto cestovky sme boli a v tomto ubytovaní (prvé júlové týždne).....
    bral som ubytovanie pre 5 osôb za 380 € za apartmán/týždeń. Čiže za ubytovanie na 14 dní som zaplatil celkom pre 5 osôb 760 €. 2 spálňe s dvomi lôžkami, lôžko v jedálni, kuchynka, kúpeľna s WC, terasa.....
    Možnosť stravovania v reštaráciach - pizza cca 30 cm = 6 - 8 € aj ostatné jedlá cca 7 € a viac /porcia. Potraviny je možné nakúpiť v obchodoch (whisky ballantines 10 € , pivo od 0,55 € za 0,66 l, základné potraviny skoro ako u nás, mäso trochu drahšie, čiže aj navariť sa dalo...)
    aby som nezabudol, treba sa pripraviť na mierne výškové rozdiely (pri ceste na pláž...túrach..)
    počasie stabilné
    cesta vlastným autom 1950 km - všetko dialnica - 22 hodín - v pohode

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    tento rok som navštívil Kalábriu, môžem odporučiť. More je naozaj azúrové, dajú sa nájsť krásne zákutia....
    prikladám zopár vlastných foto
    DSC03179.jpg  
    DSC04378.jpg  
    DSC04608.jpg  
    1/1

    iva5252 je offline (nepripojený) iva5252

    iva5252
    Ahoj, my sme v Kalabrii boli 3 leta po sebe a chceme sa vratit aj tento rok. Najprv sme boli v Scalei, sice fajn ale tahalo nas to juznejsie a teraz jazdime uz len tam Capo vaticano a Tropea , je to tam nadherne a nejde to nevratit sa tam zas a zas. Jazdime cez cestovku www.kalabria.biz vedie to jedna pani, co tam zije uz niekolko rokov. Vzdy nam nasla to co sme hladali, ma v ponuke vela peknych apartmanov priamo pri mori. A vzdy nam so vsetkym ochotne pomohla. Odporucila nam restauracie, vylety, obchody. No a ta priroda tam a ciste more, to sa neda opisat. To sa musi zazit. Takze Kalabriu naozaj odporucam. Zatial je to najkrajsia oblast co sme v europe objavili a to sme predtym jazdili Grecko, Chorvatsko, Spanielsko..

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Odporúčam cestovateľskú stránku www.orbion.cz - môžeš si zvoliť jednotlivé krajiny. Sú tam informácie, recenzie, fotogalérie, fórum. O Taliansku je tam toho dosť.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Michal Popelar Pozri príspevok
    Ahojte.

    Chystáme sa na dovolenku do Talianska Kalábrie.
    Bol tam niekto? Nejaké skúsenosti? Je to pekné miesto?

    Vďaka za odpoveď.
    Bola som tam asi pre 5 rokmi, v meste Scalea. Veľmi pekné mesto, pekné bývanie, pekné more. Práve pred niekoľkými dňami som začula, že
    v Kalábrii boli zosovy pôdy a museli evakuovať ľudí a pár dní pred tým to bolo v prístavnom mestečku Messina. Asi by som tam teraz dovolenku nevolila, ale inak doporučujem.
    http://dnes.atlas.sk/svet/eu-a-europ...udi-v-kalabrii

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Fotky sú naozaj krásne, možem poprosiť o bližšie info: názov destinácie, ubytovanie, stravovanie, doprava.... súkromná, alebo cez niektorú cestovnú agentúru.....

    Taliansko - Kalábria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.