Zavrieť

Porady

Nakup tovaru v obchode z ineho statu EU

Dobry den,

Dnes som tu cely den hladala odpoved na moju otazku, no nasla som len drobne utrzky odpovedi....

Chystam sa nakupovat tovar z maloobchodu v inom clenskom state EU a potom ho predavat na SR cez zivnost. Viem, ze normalne potrebujem fakturu na nakup tovaru, no maloobchod mi ju nevida. Budem mat len pokladnicny doklad o kupe tovaru. Za akych okolnosti si tento pokladnicny doklad mozem dat do nakladov, s ktorym bude spokojny i danovy urad pri pripadnej kontrole?

Vopred velmi pekne dakujem za rady i odpovede.

Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Vratila som sa z Anglicka a zacinam na Slovensku. ...viac Katarinka.anglicko
    Ahojte,

    Postaci, ked si ponecham ten nakupny blocik a prepocitam sumu inej meny na EURO kurzom zo dna na blociku?

    Na akej web stranke najdem kurzy mien, ktore akceptuje danovy urad?

    Dakujem za vsetky odpovede a prajem krasny den.

    Katka

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Kurzy ECB nájdeš napríklad aj tu.

    http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...ovy-listok-ecb
    Prípadne ak kúpiš v banke alebo zmenárni libry tak môžeš použiť komerčný kurz za ktorý si ich kúpila.
    Daj si pozor na §7 zákona o DPH, ak presiahneš v roku nákup v EÚ 13941,45 EUR musíš sa registrovať na DPH.

    Nakup tovaru v obchode z ineho statu EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.