Zavrieť

Porady

Prenájom budovy, zdanitelné plnenie

Prosim poraďte, prenajímame nejaké budovy, takže tieto FA vystavujeme oslobodene od dph. Preto používame aj koeficient na krátenie DPH na vstupe. V januári nám prišli úhrady za tieto priestory za prvý štvrťrok tochto roka. Interným dokladom chcem túto úhradu zúčtovať na účty 311/602 a následno 602-dám do daňovej evidencii. Moja otázka aké mám dať zdanitelné plnenie? Podľa mňa je zdaniteľným plnením den úhrady nájomného, ale niekto iný tvrdí že zdanitelným plnením je dátum úhrady určený v zmluve a to je v tomto prípade december minulého roka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak máte nájom oslobodený, tak fa sú bez Dph.
    Pri opakovane dodanej službe za I.Q. je deň dodania 31.3.2010.
    Ak v 1/2010 bola prijatá platba, deň dodania je deň prijatia platby.

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    Dakujem, aj moj názor je taký, že zdaniteľným plnením je den úhrady. Jedna platba prišla v 12-tom mesiaci 2009 a teda tato mala byt zuctovana v danom mesiaci, mate ten istý názor? Lebo preberám účtovnictvo po druhej firme a nesie to so sebou určité problémy.

    Prenájom budovy, zdanitelné plnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.