Zavrieť

Porady

Výkazy k DP pre občianske združenie

Ahojte,
vie mi niekto poradit, kde by som nasla aktualne vzory Vykaz ziskov a strat a Suvaha v k danovemu priznaniu za rok 2009 pre obcianske zdruzenie? Su niekde aj take, ktore sa daju priamo vyplnit v PC?
Na stranke danoveho uradu su len klasicke vykazy vyplnitelne, pre neziskovky som tam nenasla ...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Na stránke daňového riaditeľstva sú výkazy pre neziskovky - výkaz ziskov a strát a súvaha, iba nie sú vyplniteľné na PC. Inak to neviem, ale odkopírovala som to sem text zo stránky drsr:

    "Účtovné výkazy za účtovné obdobie končiace po 1. 1. 2009 pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie

    Účtovné výkazy pre účtovné jednotky, ktoré používajú postupy účtovania a účtovnú osnovu pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave podvojného účtovníctva (opatrenie č. MF/25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74)
    - Súvaha - (Súvaha Uč. NUJ 1-01) - príloha č. 1 k opatreniu č. MF/25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74
    - Výkaz ziskov a strát - (Výsledovka Uč NUJ 2-01) príloha č. 2 k opatreniu č.25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74".

    Ja hľadám výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch pre neziskovky - účtujem OZ v jednoduchom účtovníctve a pre rok 2009 nie sú ani na stránke DR, tak neviem čo ďalej...

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    BRK Pozri príspevok
    Na stránke daňového riaditeľstva sú výkazy pre neziskovky - výkaz ziskov a strát a súvaha, iba nie sú vyplniteľné na PC. Inak to neviem, ale odkopírovala som to sem text zo stránky drsr:

    "Účtovné výkazy za účtovné obdobie končiace po 1. 1. 2009 pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie

    Účtovné výkazy pre účtovné jednotky, ktoré používajú postupy účtovania a účtovnú osnovu pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave podvojného účtovníctva (opatrenie č. MF/25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74)
    - Súvaha - (Súvaha Uč. NUJ 1-01) - príloha č. 1 k opatreniu č. MF/25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74
    - Výkaz ziskov a strát - (Výsledovka Uč NUJ 2-01) príloha č. 2 k opatreniu č.25682/2007-74 v znení opatrenia č. MF/24485/2008-74".

    Ja hľadám výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch pre neziskovky - účtujem OZ v jednoduchom účtovníctve a pre rok 2009 nie sú ani na stránke DR, tak neviem čo ďalej...
    Dakujem ... az teraz som si to vsimla. Dokonca sa to da ulozit a otvorit v excely, takze to mozem vyplnit v pc a netrapit sa rucne .. este raz vdaka, velmi mi to pomoze.
    Naposledy upravil Bambi23 : 25.02.10 at 11:20

    Výkazy k DP pre občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.