Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo

Som úplný nováčik. Mám problém s OF za 10/2009,ktora nebola uhradená cela o 100€ menej. Uhradená bola 01/2010. ako to vyriešiť teraz a ako na budúci rok. Bude problem prejsť na paušalné výdavky?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Predpokladám, že si robíš daň. priznanie a preto sa pýtaš. Máš vedené účtovníctvo alebo chceš použiť paušálne výdavky?
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

vediem účtovnictvo. Dakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V tom prípade nezaplatená faktúra Ti prejde v pohľadávkach do r. 2010 a po jej úhrade to zaúčtuješ ako úhradu pohľadávky.
Naposledy upravil mysimis : 24.02.10 at 17:51
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Takže celú fakturu aj ked väčšia časť už bola vyplatená v roku 2009 dam na rok 2010? A ak by si uplatňoval paušalne vydavky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Celú faktúru zaúčtuješ v r. 2009 do knihy pohľadávok a dáš si z nej uhradiť tú sumu aká Ti bola uhradená. To čo Ti z uvedenej faktúry zaplatili v r. 2010 zaúčtuješ do roku 2010.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Ano rozumiem. je to to iste aj pri paušalných výdavkov?
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Ešte mi odpovieš?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Marcelka V Pozri príspevok
Ano rozumiem. je to to iste aj pri paušalných výdavkov?
Áno.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Ak mám pohľadávku v r.2009 a v 2010 chcem určite prejsť na paušalné výdavky,možem ju zaučtovať do prijmov už v r,2009 aby som nemusela robiť DDP. Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Už v r. 2010 nebudeš musieť robiť DDP, platí nový zákon o dani z príjmov, ktorý toto upravuje. Kuk sem: http://www.porada.sk/t131059-prechod...zor-zmena.html
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

takže kľudne môžem dať tu pohľadavku aj do vykazov a v roku 2010ju dam do prijmov. a bude to ok.? vďaka.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Áno.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Diky.Potrebujem sa v niektorých veciach uistit. Som začiatočník a vyučená úplne niečo ine. Ešte sa chcem uistit,že do výkazov sa dávajú sumy zaokruhlené na celé eurá. A do DP sa dávajú aj centy?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marcelka V Pozri príspevok
Diky.Potrebujem sa v niektorých veciach uistit. Som začiatočník a vyučená úplne niečo ine. Ešte sa chcem uistit,že do výkazov sa dávajú sumy zaokruhlené na celé eurá. A do DP sa dávajú aj centy?
Áno.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marcelka V Pozri príspevok
Diky.Potrebujem sa v niektorých veciach uistit. Som začiatočník a vyučená úplne niečo ine. Ešte sa chcem uistit,že do výkazov sa dávajú sumy zaokruhlené na celé eurá. A do DP sa dávajú aj centy?
Ak si začiatočník, tak pozorne čítaj všetko , čo sa Ti dostane do ruky. Všetky tlačivá čítaj od 1.strany , čítaj aj predtlač ku každému riadku, vrátane odvolávok. Ak si pozrieš 1.stranu výkazov, nájdeš odpoveď .
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Vďaka za radu.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

už som dlho neúčtovala poistné v JU - tak sa chcem spýtať, či sa náhodou nerozpočítava (ako v PU cez 381) - aj v JU podľa rokov, ktorých sa poistné týka. alebo ide celé do výdavkov v tom roku, kedy je poistné uhradené.
ide o poistné hnut.vecí.
Ďakujem pekne
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mirka.V Pozri príspevok
už som dlho neúčtovala poistné v JU - tak sa chcem spýtať, či sa náhodou nerozpočítava (ako v PU cez 381) - aj v JU podľa rokov, ktorých sa poistné týka. alebo ide celé do výdavkov v tom roku, kedy je poistné uhradené.
ide o poistné hnut.vecí.
Ďakujem pekne
V JU je poistné VOZD dňom úhrady, (časovo sa nerozlišuje)...
1 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Ďakujem pekne :-)
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ahojte,
prosím o radu. Teraz pozerám doklady čo mi prinesol podnikateľ. Robím JÚ.
30.12.2008 uhradil zákonnú poistku na auto v podnikaní. Samozrejme šek vidím prvý krát až dnes, teda po roku. Poistné je vyznačené od 25.01.2009 do 24.1.2010. Neviete čo s tým treba spraviť? Ja som začiatočník a tak aj ostanem, lebo keď to mám robiť len raz za rok, čo sa teraz naučím to aj zabudnem. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať