Zavrieť

Porady

odpisy

Prosím poraďte, v roku 2008 sme dali do odpisov stavbu, ale v roku 2009 sa ešte dorábali nejaké veci,/kupovali sme dvere,dokončila sa fasáda,parapety,ríne/ sumu výdavkov v roku 2009 mám len pripočítať do vstupnej ceny na odpis a tým ju zvýšiť, a v roku 2009 vlastne budem počítať odpis zo zvýšenej vstupnej ceny?
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V roku 2008 ste ju odpisovali na základe čoho, bola už skolaudovaná alebo ste mali aspoň povolenie o dočasnom používaní stavby?
    skolaudovaná nebola, stále čakáme na kolaudáciu,stavba sa komplet stavala nanovo,len v roku 2009 sa dohotovila komplet,povolenie na stavbu bolo vydané

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Tak na základe čoho ste ju začali odpisovať, keď ešte nie je skolaudovaná, a teda ani v roku 2008 nebola.
    v účtovníctve mám zaúčtované všetko,čo sa týkalo stavby -materiál, farby,podlahy,...-nešlo to priamo do nákladov, ale na odpis

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    poprosím o radu:
    s.r.o zakúpila 2 parkovacie miesta v podzemnej garaží,
    a rozmýšľam nad tým ako to zaradím do majetku-do akej odpisovaj skupiny, prosím Vás máte niekto s tým nejakú skúsenosť.?
    vopred ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    zváračská škola Pozri príspevok
    v účtovníctve mám zaúčtované všetko,čo sa týkalo stavby -materiál, farby,podlahy,...-nešlo to priamo do nákladov, ale na odpis

    To je v poriadku, ale na to aby si budovu odpisoval ju musíš zaradiť do evidencie dlhodobého najetku a to sa dá až po kolaudáci.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    zváračská škola Pozri príspevok
    skolaudovaná nebola, stále čakáme na kolaudáciu,stavba sa komplet stavala nanovo,len v roku 2009 sa dohotovila komplet,povolenie na stavbu bolo vydané
    Pokiaľ si nemala do skolaudovania stavby od stavebného úradu povolenie na dočasné užívanie stavby, nemohla si stavbu odpisovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ..MARIA Pozri príspevok
    poprosím o radu:
    s.r.o zakúpila 2 parkovacie miesta v podzemnej garaží,
    a rozmýšľam nad tým ako to zaradím do majetku-do akej odpisovaj skupiny, prosím Vás máte niekto s tým nejakú skúsenosť.?
    vopred ďakujem

    Niekde to tu už bolo riešené. A ak sa nemýlim, tak záver bol taký, že vlastne sa zakúpilo iba právo na použitie státia, a nie nehnuteľnosť.
    tak to som nečakala,ale čo teraz, keď už mám vlastne 1 rok odpisov v daňovom priznaní?
    ale to sa týka aj stavby, keď je postavená na pozemku firmy? a vlatne požiadavka na kolaudáciu tam je už od minulého roku a ak to bude trvať ďalšie 2 roky, tak firma vlastne všetko zaplatila ale nemôže to dostávať do nákladov ?
    No už mám hlavu v smútku, ale ďakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.