Zavrieť

Porady

USB

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fakt som túto tému, ani približnú nemohol nájsť.

V PC mám USB port s dvomi USB-čkami. Jedno USB mi nefunguje, chybu na ovládačoch nehlási. Už viacej krát som formátoval PC (nie kvôli tomu) a stále nefunguje. Keď k nemu, pripojím USB kľúč tak ho nenačíta. Treba vymeniť port alebo môže byť chyba odstrániteľná? Dík
Usporiadat
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Asi nie je zapojený vo vnútri počítača.Skus dat dole kryt s pc a pozri ci ho mas zapojeny...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

pizzanoel Pozri príspevok
Asi nie je zapojený vo vnútri počítača.Skus dat dole kryt s pc a pozri ci ho mas zapojeny...
Je ten port vzadu , alebo vpredu.Ak je vzadu , tak je na pevno na základnej doske .Ak nefunguje , tak s tým nič neurobíš.Ak je vpredu - tak tie majú slabú kabeláž zvykne sa prerušiť kábel .Ak doteraz išiel - tak skontrolu či sa neodpojil káblik, mohol odísť aj konektor -stáva sa to .Ak doteraz nufungoval , tak môže byť zapojený opačne kábel .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Je vpredu, nešiel od začiatku, ani odborník nič s tým nespravil tak si myslím že tu sú väčší a viac hláv viac rozumu.
Ale oni sú v páre, tie USB, je možné aby jeden šiel a druhý nie? Môže byť zlé zapojenie - prepojenie niekde vo vnútri, medzi obomi USB-čkami?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

USB vpredu t.j. 4 drátiky + ,-D,+D ,-zem.Ak je konetor po mechanickej stránke v poriadku , tak nie je jedno ako sú zapojené.Samozrejme to platí keď na konci nie je konektor , ale rozvetvené označené drátiky.

Dodám to,platí pre jeden konektor USB.Takže ak na dosku pripojíš kábliky od toho konektora čo nefunguje tak , ako ten čo je v poriadku , tak to pôjde .Na základnej doske sú spolu na jednom konektore.Ak nie , tak konektor je po mechanickej stránke vadný.Niekedy je vadný konektor aj na novej skrinke.

Potrebuješ mať vpredu súčastne obsadené 2 konektory USB ?

Pre menej zdatných pre objasnenie :

Na základnej doske / káblik

1. VCC / +
2. USB0- / -D
3. USB0+ / +D
4. GND / -
Naposledy upravil Vlado40 : 25.02.10 at 20:39
USB.jpg  
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ak sa nemylim tak USB su skoro vzdy v paroch, takze z dvojice ide jeden kabel na zakladnu dosku.
Takze z front panela ti ide z dvoch USB jeden kabel do zakladnej dosky. Ale na konci toho kable moze byt spojeny konektor alebo rozdeleny.
Ak je spojeny - pokazeny konektor na front panely (ja mam to iste, zlomyl sa mi ten jazycek a funguje uz iba jeden).
Ak je rozdeleny na viacero casti tak asi to nebude dobre zapojene do zakladnej dosky.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

V správcovi zariadení nemáš nejaký výkričník?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

No mal som niečo podobné, ale nie od začiatku, na starom PC. Mal som málo usb portov tak som dokúpil dvojport do dosky zozadu. Ked som to zapojil prestal mi ísť jeden z dvoch usb portov vpredu. Ked som ich odpojil tak išiel. Dodnes neviem prečo. Tie pc niekedy už začínajú mať muchy ako ludia.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ak máš zapojenie na doske spojeným konektorom tak by to malo ísť, ale ak zapínaš USB každý káblik zvlášť, tak väčšinou tento problém spôsobuje chyba v zapojení konektoru č.10. Tento Pin č.10 nesmie byť zapojený - Jediný musí zostať voľný. Ten druhý USB je pravdepodobne pin 9. Táto chyba sa môže prejavť aj tým, že zariadenie hlási, že ste zapojili vysokorýchlostný USB do pomalého portu.
Naposledy upravil kabatik : 25.02.10 at 20:33
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Mne tam ide deväť káblikov:červený, biely, modrý, biely, čierny, čierny, zelený, žltý, červený
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
kabatik Pozri príspevok
V správcovi zariadení nemáš nejaký výkričník?
nie
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

erzet Pozri príspevok
Mne tam ide deväť káblikov:červený, biely, modrý, biely, čierny, čierny, zelený, žltý, červený
Sú označené , pozri lepšie .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jojom Pozri príspevok
No mal som niečo podobné, ale nie od začiatku, na starom PC. Mal som málo usb portov tak som dokúpil dvojport do dosky zozadu. Ked som to zapojil prestal mi ísť jeden z dvoch usb portov vpredu. Ked som ich odpojil tak išiel. Dodnes neviem prečo. Tie pc niekedy už začínajú mať muchy ako ludia.
to je asi môj prípad. Vzadu mám štyri
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ak tam niečo zasuniem napíše mi neznáme "zařízení"
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
štyri krát som to pozeral. pretože som sa vytrhol z netu.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Máš to zle zapojené. Odfoť zapojenie konektoru na doske a zaves to sem. Pozor, chybným zapojením USB portu môžeš odpáliť dosku!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
zapojenie USB
IMG_3561[1].jpg  
IMG_3562[1].jpg  
1/1
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pozri na zapojenie :

Aj farebne musia ísť rovnako
USB 1.jpg  
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

To čo si odfotil? Myslel som ten 10pinový konektor na doske. Nesmie byť zapojený konektor označený ako USB OC .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
USB 2
IMG_3563.jpg  
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Aky typ dosky je to? Nie je to dobre visieť, ale zdá sa mi, že máš len 8 káblikov. Malo by ich byť 9. Nie je niektorý niekde schovaný pri tých USB konektoroch? mal by to byť šedý káblik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať