Zavrieť

Porady

sadenie cibule na jar

Dobrý deň!Chcel by som poprosiť poraďákov-zahradkárov o radu,alebo skúsenosti,kedy sadia cibuľku na jar čo najskôr.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    Ja jednu hriadku sadím na jeseň a druhu skoro na jar, hneď ako zem rozmrzne.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ako prve sadim vzdy cibulu a hrasok. Aj ked by boli neskorsie na jar mraziky, neublizia. Sadim hned ako je mozne podu pokopat a pokial je este v pode dost vlahy.

    kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

    kozlíček
    durisovad Pozri príspevok
    Ako prve sadim vzdy cibulu a hrasok. Aj ked by boli neskorsie na jar mraziky, neublizia. Sadim hned ako je mozne podu pokopat a pokial je este v pode dost vlahy.
    Ďakujem a prajem veľkú zdravú tohoročnú úrodu!

    kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

    kozlíček
    janka51 Pozri príspevok
    Ja jednu hriadku sadím na jeseň a druhu skoro na jar, hneď ako zem rozmrzne.
    Taktiež ďakujem a nech sa v záhrade darí podľa predstáv!

    janka51 je offline (nepripojený) janka51

    Som janka51
    kozlíček Pozri príspevok
    Taktiež ďakujem a nech sa v záhrade darí podľa predstáv!
    Ďakujem podobne a skús nasiať aj so semiačka a na jesen ju posaď len ju dávaj hlbšie do zeme. Sadím ju aj hustejšie a v polovici mája si už ju pretrhávam a mám krásnu už svoju cibuľku. Ešte nikdy som nemusela prvú cibuľku kupovať v zelenine.

    Karmenka je offline (nepripojený) Karmenka

    Karmenka
    my sadíme cibuľku len na jar a to v 3 políčkach, jedno políčko je len samá cibuľka, ktorá si pekne rastie až do jej zberu na zimné uskladnenie. V ďalšom políčku kde posejeme mrkvu tak medzi riadky nasadíme cibuľku, tá vzíde skôr ako mrkva a tak potom vieme kde ma vzchádzam mrkva. Tak isto aj pri petržlene a len túto cibuľku si podľa potreby berieme a do zberu mrkvy a petržlenu uz jej tam niet :-) Sadíme už takto hádam 20 rokov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja zvyknem spolu s mrkvou a petrzlenom sadit redkvicky, nielen do jednej hriadky ale aj v hriadke do jedneho riadku. Redkvicka rychlo vzide aj dozrie, postupne ju vytrham a necham dorast mrkvu a petrzlen.

    sadenie cibule na jar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.