Zavrieť

Porady

Kam mi zmizol disk???Pomôžte pls

Milí poradáci,,môj počítač ma riadne skúša
Dnes som klikla na Tento počítač a čo nevidím..zmizol mi disk-kam preboha
Mám tu dva..jeden hlavný a tento záložný,no a práve ten mi neukazuje..poradte prosím,čo s tým..prečo z ničoho nič zmizol a ako to napraviť-dakujem všetkým !!
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Reštaruj PC a všimni si či Ti ho načitáva pri štarte.Niečo ako Master HDD alebo Slave HDD.Ak máš novšie PC , tak pri štarte stlač F11.Nabehne Ti ponuka z čoho má PC nabotovať tam si pozri či je tam aj ten HDD , ktorý vo Windows neukazuje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

juj,Ty si poklad:-))ked mám teda dva disky,tak by mi malo ukázať zjavne oba,že?no idem skúsiť
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Tak dakujem za radu,už sa objavillen nechápem,akomohol zrazu zmiznúť,ked pri poslednom spustení tam bolasi by som si mala konečne kúpiť poriadny comp a nie len meniť črevá-síce za lepšie,ale predsa len staré!bodík..dakujem
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Občas sa to stane a niekedy ho vo windows treba ešte pripojiť cez ovládacie panely - nástroje pre správu - správa počítača - správa diskov.Ak je to IDE kábel cez ktorý je disk zapojený , tak tie sa zvyknú prelomiť , aj to môže byť príčina.Ak sa to bude opakovať vymeň kábel IDE.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Vlado40 Pozri príspevok
Občas sa to stane a niekedy ho vo windows treba ešte pripojiť cez ovládacie panely - nástroje pre správu - správa počítača - správa diskov.
Oki..budem na to myslieť dakujem opäť za rýchlu pomoc!!pekný den
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Len dodam ze to moze byt predzvest toho ze raz zmizne a uz sa neobjavi ... zalohovat inde cim skor vsetko dolezite!!!
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

salvosko Pozri príspevok
Len dodam ze to moze byt predzvest toho ze raz zmizne a uz sa neobjavi ... zalohovat inde cim skor vsetko dolezite!!!
Bože nestrašmám tam foto a videá a všetko pekné pre mna...už som začala so zálohami,ale nechce sa mi--xixi a externe disky kolko vydržia ako záloha len??či je lepšie dať to na cd,alebo dvd?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Kúp si samostatný disk na zálohovanie a spúšťaj/zapájaj ho len v prípade potreby.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov, BluRay az 50.
Externy disk tiez tak 10-20 rokov ale dobre ho sem tam preformatnut.
Treba zalohovat to ako bez vynimky, potom bude plac, par zakaznikov uz som zazil ...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov
To si podľa mňa poriadne prehnal. Ešte treba brať do úvahy poškodenie počas manipulácie alebo zle uskladnenie. Preto som odporúčal HD.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Aj 20-30 rokov maju zivotnost DVD-RAM.
S takym DVD sa nemanipuluje.
BD az 50 rokov ale udajne specialne az 100 rokov.
HDD prave treba kazdych cca 5 rokov obcerstvit lebo zabudne data = tak ako disketa ale tam to bolo aj po mesiacoch niekedy.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

salvosko Pozri príspevok
DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov, BluRay az 50.
Externy disk tiez tak 10-20 rokov ale dobre ho sem tam preformatnut.
Treba zalohovat to ako bez vynimky, potom bude plac, par zakaznikov uz som zazil ...
Asi kúpim externý...je to zjavne najjednoduchšiepokial sa nepokazí aj tenbodík neskor..nedá sa
A zisťujem,že odkedy chodím na Poradu,už nemusím otravovať večne oprsklého suseda,s vašou pomocou to dokážem aj samaĎakujem!
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Je dobre , že si medzi nami.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nám odišiel práve externý hdd, šťastie, že zálohy boli ešte aj v druhom pc. Síce nám ho vymenili v rámci reklamácie, pretože od kúpy k jeho odídeniu prešlo len pár mesiacov. Aj také sa stáva. Odvtedy vždy máme viac záloh, nespolieham sa len na jednu.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ano treba do dat na 2 rozne media ... ja mam disk v mirore (2 rovnake vzdy v sync ked odide jeden ostane to na druhom) plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Vlado40 Pozri príspevok
Je dobre , že si medzi nami.
Ešte ma znovu vydajte a som happy
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

lenkak Pozri príspevok
Nám odišiel práve externý hdd, šťastie, že zálohy boli ešte aj v druhom pc. Síce nám ho vymenili v rámci reklamácie, pretože od kúpy k jeho odídeniu prešlo len pár mesiacov. Aj také sa stáva. Odvtedy vždy máme viac záloh, nespolieham sa len na jednu.
Tak toto je hrôza..tristo záloh,aby človek mal-a mne sa do toho tak nechce ALE: Radšej makať,ako plakať
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

uno81
nemusím otravovať večne oprsklého suseda
a aspoň môžeš dokázať tomu susedovi, že už nie je "nenahraditeľný" , že si vieš poradiť aj sama!
Ešte ma znovu vydajte a som happy
Aj taká služba sa na Porade poskytuje?
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

salvosko Pozri príspevok
Ano treba do dat na 2 rozne media ... ja mam disk v mirore (2 rovnake vzdy v sync ked odide jeden ostane to na druhom) plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.

Disk v miroreešte ,že si to ako tak vysvetlil,lebo by si ma týmto zas "odpálil"..Ja odborník jak des
No zjavne viete,o čom píšete..tak to šupnem na viac medií
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

misoft Pozri príspevok
a aspoň môžeš dokázať tomu susedovi, že už nie je "nenahraditeľný" , že si vieš poradiť aj sama!

Aj taká služba sa na Porade poskytuje?
Sused sa už odsťahoval a je ešte otrasnejší,tak som mu to už vysvetlila,že porada mi pomáha


A to len skúšam,či aj to tu nefunguje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať