Zavrieť

Porady

18 rokov bez prirodnych vitamínov

tak mam 18 rokof nikdy som nemal v oblube zeleninu ani ovocie verte mi ci nie doteraz som jedol maximalne jablka a zemiaky nic ine. nechcela mi to verit ani vlastna lekaarka a to len stoho dvovodu ze napriek skoro ziadnemu primu vitamiinou mi testy ukaazali ze mam vsetkeeho dost nic mi nechyyba.
chcem sa spiitat ci to nebude mat neake dvosledky na zdravie v buduucnosti teraz to riesim aspon z casti ruoznymi napojmi tapletami vitaminovimi ale tie tiez nieje moc dobre brat staale.
newiem kto mi poradi/*/ako je to mozne ze dotetaz mam dostatok vitaminou a nebyyvam ani chori neak vazne len mensie prejavy sennej natchy z alergie inak nic.
zapomoc dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eva333 je offline (nepripojený) Eva333

    Eva333
    Ja si myslim, ze telo si vypyta, co potrebuje, takze sa netrap, ked mas vsetko v poriadku. Aj psychika vela spravi. Ale inac sranda, to by som ani ja neverila. To nemas ani v lete chut na nieco cerstve, co priam kypi zdravim?

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Nejste bez vitamínů a zejména ne bez stopových prvků, potřebných pro zdravý růst a život.
    Brambory jsou, a hlavně dříve byly, základní živinou a obsahují tyto vitální látky:
    vápník, zinek, draslík, fosfor, sodík, křemík a hořčík. Bílkoviny, uhlovodany, trochu tuků, vitamín A a C, dále thiamin, riboflavin a niacin. Kupodivu i kyslík, vodík a dusík. Zlepšují imunitu.
    Jablka vpodstatě totéž, jen v jiných gramážích. Časem překyselují organizmus - vhodnější jsou hrušky. Sice bych doporučoval střídat hodně ovoce a zeleniny, protože každý jednostranný příjem stopových prvků a vitaminů vede jinde k podvýživě a poškozování organizmu, což se projeví mnohdy až v pozdějším věku a pak je pozdě. Tablety nic neřeší. Jejich příjem by měl být podpůrný dle tohoto klíče: koupíte tabl. za 100,-, tělo je využije za 20,-, no a za 80,- vyčuráte. Volba je ale jen a jen na Vás.
    Pokud by tělu něco chybělo - měla by jste na to přirozenou chuť, neboť chuť na něco signalizuje:
    • Sýr signalizuje, že tělo trpí nedostatkem vápníku a fosforu (v taveném sýru bývá obsažen i hliník). Doporučuji však zvýšit raději konzumaci brokolice, protože vápníku i fosforu má v lépe stravitelné formě a mnohem více, má také méně kalorií.
    • Banán - dostáváme obvykle při potřebě fosforu, ale v zažívacím traktu jen hnije. Dejte jej raději dobytku.
    • Jablka informují o dehydrataci organismu, jejich chroupáním však doplníme vápník, hořčík, fosfor a draslík. Nadýmání z jablek se zbavíme jejich oloupáním, ze slupek je dobrý ovocný čaj.
    • Oříšky - znamená potřebu bílkovin, vitamínu B a tuku.
    • Slané buráky – je signál, že nám chybí sodík. (Nekonzumujte je však přehnaně u televize i bez této potřeby).
    • Slanina – varuje, že nám chybí tuk. Se slaninou však nezapomeňte tělu dodat více vitamínů, které působí proti přehnané invazi dusitanů.
    • Kyselé ovoce nebývá tak často projevem gravidity, zejména u mužů, jako spíše počátek jaterních a žlučníkových obtíží.
    • Olivy – informují o nedostatku soli v těle.
    Jezte s chutí a s rozumem! Petr

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    knmmiki Pozri príspevok
    tak mam 18 rokof nikdy som nemal v oblube zeleninu ani ovocie verte mi ci nie doteraz som jedol maximalne jablka a zemiaky nic ine. nechcela mi to verit ani vlastna lekaarka a to len stoho dvovodu ze napriek skoro ziadnemu primu vitamiinou mi testy ukaazali ze mam vsetkeeho dost nic mi nechyyba.
    chcem sa spiitat ci to nebude mat neake dvosledky na zdravie v buduucnosti teraz to riesim aspon z casti ruoznymi napojmi tapletami vitaminovimi ale tie tiez nieje moc dobre brat staale.
    newiem kto mi poradi/*/ako je to mozne ze dotetaz mam dostatok vitaminou a nebyyvam ani chori neak vazne len mensie prejavy sennej natchy z alergie inak nic.
    zapomoc dakujem
    petmar Pozri príspevok
    nedostatok vitamínov škodí gramatike!
    Presne tak , alebo možno ryža mu uškodila ...nejaký akcent pochytil od našich spoluobčanov z Ázie...

    ....a akurát neviem , či zadávateľ témy sa sťažuje alebo chváli ...že nemá / l žiadnu chorobu ...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Môj syn má 32 rokov, naposledy jedol ovocie, keď som mu ho vymixovala a nakŕmila ho.
    Z ovocia nezjedol 30 rokov nič, zo zeleniny len zemiaky, maximálne cibuľa v potrave - nakrájaná na jemno.
    Keď mal 6 rokov a prosila som ho, aby si dal jahôdku, že dostane autodráhu, jeho reakcia bola: pch! to je vydieranie.
    V jeho prítomnosti som sa posťažovala detskej lekárke, ona sa spýtala: Peťko, a čo máš rád? a Peťko odpovedal: chlebík s maslom a medom.
    Detská lekárka nato (skoro ma porazilo): Mamička, neviem, čo sa sťažujete, v mede všetko. Peťko nič iné nepotrebuje.

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    petmar Pozri príspevok
    nedostatok vitamínov škodí gramatike!
    )))...asi to nebude tak, ale kazdy sme ini tak na kazdeho ten nedostatok moze inac posobit....ja napriklad tiez ovocie ani zeleninu nepotrebujem a to uz davno nemam 18...ale zase nemozem povedat, ze ovocie nejem...rocne zjem aj dve jablka nejaky ten banan , obcas jahody, ale to je skoro vsetko a zatial zijem, ktovie cim si to telo kompenzuje....mne zelenina ( ,okrem spenatu tiez asi raz do roka), rastie v ustach....ani prehltnut ju nemozem....

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    98 % ľudí vo veku 18 rokov nemá žiadne zdravotné obtiaže.

    Až po 40 roku veku sa prejaví "starostlivosť", človeka o jeho organizmus.

    18 rokov bez prirodnych vitamínov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.