Zavrieť

Porady

JU a začiatočník

Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia? 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? 3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    evčaKA Pozri príspevok
    Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia? 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? 3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť?
    Nákup PHM - nákup materiálu

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    evčaKA Pozri príspevok
    Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia?- materiál 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? - materiál (analytická evidencia - krátkodobý majetok)3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? - nie 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť?
    - fa musí dať opraviť do Orangu, nemôže to tam doplňovať ručne. Ak je platiteľ DPH musí tam byť uvedené IČDPH.

    Odpoveď v texte

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak spotrebiče budú zabudované do linky, ktorú dodá zákazníkovi prečo by sa malo účtovať na analytickú evidenciu krotkodobý majetok? Podľa mňa postačuje iba material.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ak spotrebiče budú zabudované do linky, ktorú dodá zákazníkovi prečo by sa malo účtovať na analytickú evidenciu krotkodobý majetok? Podľa mňa postačuje iba material.
    Áno, zrejme máš pravdu, akosi som si neuvedomila, že vstavaný spotrebič nemôže byť samostatne (vyzeralo by to hrozne ). Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.