Zavrieť

Porady

tapety

Dobry den,
prosim Vas neviete mi niekto poradit, nejaky dobry e-shop s tapetami na stenu? Hlavne nejaky osvedceny a nie prehnane ceny. Dakujem a zelam pekny den..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia ) odstrániť?
    Ďakujem.
    Lenka, pokiaľ budeš lepiť lepidlom rozpustným vo vode, tak sa budú aj ľahko strhávať dole. Namáčali sme ich vodou zmiešanou s octom, nechali pôsobiť a naozaj ľahko sa dávali dole.Boli síce niektoré úseky, ktoré sa museli naozaj škriabať, ale to sa dalo zdolať v pohode.

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ďakujem Vierka, máš s tým skúsenosť? Ja viem,že všetko sa dá keď sa chce... Aké lepidlo treba, aby tapeta potom dobre išla dole?
    Skúsenosti mám, 3 x som sama tapetovala 4-izbový byt. Najhoršia práca je pripraviť steny pre nové tapety - strhnúť staré tapety, vyrovnať prípadné nerovnosti a vymaľovať strop. Ja som používala ako lepidlo DEKORA - maliarsky glej. Pridávalo sa to aj do maliarskych farieb, aby sa farby neotierali. Bolo to v práškovej forme a rozmiešalo sa to vo vode. Lepidlo som nanášala na stenu aj tapetu. Dobre sa s tým robilo a nebolo to ani drahé. Keď som dávala tapety dolu, navlhčila som ich a po chvíli som ich od vrchu ťahala dolu. Niektoré pásy sa mi oddelili celé, s niektorými som si musela pomáhať špachtľou.
    Tak prajem veľa pracovných úspechov pri tapetovaní.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia ) odstrániť?
    Ďakujem.

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia ) odstrániť?
    Ďakujem.
    Všetko sa dá, keď sa chce. Ak sú nalepené tapety papierové, tak po navlhčení idú dolu celkom dobre. Záleží od podkladu a lepidla.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    VieraHu Pozri príspevok
    Všetko sa dá, keď sa chce. Ak sú nalepené tapety papierové, tak po navlhčení idú dolu celkom dobre. Záleží od podkladu a lepidla.
    Ďakujem Vierka, máš s tým skúsenosť? Ja viem,že všetko sa dá keď sa chce... Aké lepidlo treba, aby tapeta potom dobre išla dole?

    Obo je offline (nepripojený) Obo

    Obo
    A k teme strhavanie tapiet. Ano všetky idú dole veľmi dobre. Problémy z minulosti boli hlavne pre nekvalitné lepidlá kde bola silná celulóza alebo disperzia. Všetky "moderné" lepidlá v práškovom stave majú dobré vlastnosti pri odstranení tapiet. Treba tapetu dobre navlhčiť a ona povolí. Je to aj zaležitosť podkladu.

    Samostatná kapitola je vliesové tapety na stenu. U týchto je strhávanie úplne jednoduché. Celá miestnosť sa dá strhnuť za par minút a to doslova. Je to zaručené vlastnosťami týchto tapiet. Samozrejme je správne lepidlo na tento typ tapiet.
    Naposledy upravil arizona : 24.05.13 at 13:46 Dôvod: vymazanie reklamy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.