Zavrieť

Porady

Predčasné ukončenie leasingu- vyradenie NA

Dobrý deň
je tu dosť popísaného o vyradení auta zakúpeného na leasing pred ukončením leasingu, ale nenašla som odpoveď na môj problém
v roku 2007 sme zakúpili na leasing NA , jeho OC bola 44.401,48 eur
v 03/2009 bola na aute havária a leasingovka nám predčasne ukončila leasing. Neviem ako mám správne zúčtovať zostatkovú cenu tohto auta čo je čiastka 25.227,91 eur a neviem či som správne pochopila postup pri zúčtovaní vyradenia tohto majetku. Účtovala som nasledovne :

Vyradenie majetku z používania 082/022 44.401,48
Zúčtvovanie zostatkovej ceny 551/082 25.227,91
neviem či 551 je daňovo uznaná alebo nie .

Prosím o odobrenie, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Píšeš že auto bolo vyradené na základe škody, tak potom nemôžeš účtovať 551/082 ale musíš použiť účet manká a skody 549/082, a táto škoda bude daňovo uznaná len do výšky príjmu za náhradu škody §19.3.d. zákona o DzP

    otp je offline (nepripojený) otp

    otp
    Od leasingovky sme ale dostali 6295,26 eur ako preplatok z výnosu d ďalšej realizácie predmetu leasingu. od poisťovne zo zákonného poistenia sme dostali 1643,10 eur. Volala som aj na daňové riaditeľstvo tam mi povedali , že mám zúčtovať len zostatkovú hodnotu auta a to bolo všetko. Ale neviem či účtovnú zostatkovú cenu.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V účtovníctve účtuješ len o účtovnej ZC, ako som Ti napísal na 549 budeš mať ZC z vyradeného vozidla z dôvodu škody. Na zaúčtuješ 648 prijaté náhrady za škodu, a v DP dáš rozdiel z týchto účtovných operácii /549-648/ ako nedaňový náklad, teda pripočítateľnú položku.

    Predčasné ukončenie leasingu- vyradenie NA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.