Zavrieť

Porady

Socialna poistovna

Dobry den chcel by som sa spytat ci to naozaj funguje tak ze teraz som zamestnany u jednej firmy asi 6 rokov ktora za mnou vsetko plati socialku a podobne a ja ako zivnostnik vedla roboty mam aj ja platit este socialne. timto sa chcem spytat ze mam platit 2x socialne mesacne tomuto nerozumiem preto sa pitam lebo niekdo hovori ano a niekdo ze to je blbost tak teraz neviem prosim poradte mi dakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
Dobry den chcel by som sa spytat ci to naozaj funguje tak ze teraz som zamestnany u jednej firmy asi 6 rokov ktora za mnou vsetko plati socialku a podobne a ja ako zivnostnik vedla roboty mam aj ja platit este socialne. timto sa chcem spytat ze mam platit 2x socialne mesacne tomuto nerozumiem preto sa pitam lebo niekdo hovori ano a niekdo ze to je blbost tak teraz neviem prosim poradte mi dakujem.
Zo SZCO platíš povinne odvody do SP ak prekročíš príjem ( obrat) 3834,96 € a nezávisí to od toho či si zamestnaný alebo nie.

Je to len o príjme, ktorý dosiahneš ako SZCO.
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

Co to je SCZO ? takze ak aj podnikam a som zamestnany tak budem musiet platit odvody 2krat?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
Co to je SCZO ? takze ak aj podnikam a som zamestnany tak budem musiet platit odvody 2krat?
Ty si SZCO - samostatne zárobkovo činná osoba.

A áno budeš to platiť dva krát ak prekročíš príjem čo som uviedla v príspevku vyššie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolomankraslan Pozri príspevok
Co to je SCZO ? takze ak aj podnikam a som zamestnany tak budem musiet platit odvody 2krat?
aké si mal tržby z podnikania za rok 2009? (Nepýtam sa na zisk)
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

To su koncove faktury alebo ktore z coho to vypocitam?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolomankraslan Pozri príspevok
To su koncove faktury alebo ktore z coho to vypocitam?
to sú všetky uhradené faktúry za rok 2009 (do 31.12.2009) - aj tie, ktoré zostali neuhradené z roku 2008, ak si v tom čase už podnikal
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
To su koncove faktury alebo ktore z coho to vypocitam?
To je suma, ktorú získaš spočítaním všetkých príjmov z podnikania. Teda vystavíš 10 faktúr, zaplatia ti 8 faktúr. Zrátaš sumy na tých 8 faktúrach. To je tvoj príjem, teda obrat.
Ak je tento obrat vyšší ako 3834,96 € tak od 1.7.2010 sa staneš povinným platcom odvodov do SP.

Teda ak tvoj obrat bude napr. 3900 eur, tak musíš platiť odvody aj z podnikania.
Ale ak tvoj obrat je 3800 eur tak odvody platiť nemusíš.
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

to znamena ze ja nakupujem dam zisk na to a predam a vypocitam to z toho ze kolko som mal prijatych faktur ale v tom nie je ako faktura za tel a podobne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
to znamena ze ja nakupujem dam zisk na to a predam a vypocitam to z toho ze kolko som mal prijatych faktur ale v tom nie je ako faktura za tel a podobne.
Zrátavaš tie faktúry z predaja.
Ty predáš, tvoj zisk.....
tvoj obrat.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolomankraslan Pozri príspevok
to znamena ze ja nakupujem dam zisk na to a predam a vypocitam to z toho ze kolko som mal prijatych faktur ale v tom nie je ako faktura za tel a podobne.
píšem o tvojich vystavených uhradených faktúrach !
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

To je dobre blby zakon teraz mesacne si viem zarobit s podnikanim trocha do plusu asi okolo 350 eur a aj s toho my stat zobere 150 za socialne a este dan ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
To je dobre blby zakon teraz mesacne si viem zarobit s podnikanim trocha do plusu asi okolo 350 eur a aj s toho my stat zobere 150 za socialne a este dan ?
No bohužial.
Tých 350 € myslíš zisk?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolomankraslan Pozri príspevok
To je dobre blby zakon teraz mesacne si viem zarobit s podnikanim trocha do plusu asi okolo 350 eur a aj s toho my stat zobere 150 za socialne a este dan ?
uvedieš prosím tú sumu, aby si dostal odpoveď či platiť alebo nie ? Kde si zobral výšku odvodov do SP 150 € mesačne ?
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

pozri je to takto predavam hlinikove kolesa a napriklad kupil so kolesa za 600 eur a predal za 700eur takze stacia take 700 eur faktury 6 faktur a musim platit.a tom som si zarobil na 6 fakturach 600eur ale vystavil som faktury v hodnote 4200 tak teraz ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
uvedieš prosím tú sumu, aby si dostal odpoveď či platiť alebo nie ? Kde si zobral výšku odvodov do SP 150 € mesačne ?
Ja si myslím, že bajočko porátal odvody do SP a ZP dokopy. To takú sumu hodiť môže.
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

A kolko su tie odvody ja som to takto pocul
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
pozri je to takto predavam hlinikove kolesa a napriklad kupil so kolesa za 600 eur a predal za 700eur takze stacia take 700 eur faktury 6 faktur a musim platit.a tom som si zarobil na 6 fakturach 600eur ale vystavil som faktury v hodnote 4200 tak teraz ?
Ano tých 4200 je tvoj obrat, a áno musíš platiť odvody ked prekročíš príjem.
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

a to aj ZP musim platit 2krat
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolomankraslan Pozri príspevok
a to aj ZP musim platit 2krat
Ano aj to musíš platiť dva krát. Ak nebudeš môže ťa zrovnať po RZZP nedoplatok . Radšej postupne mesačne ako naraz vysokú sumu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolomankraslan Pozri príspevok
pozri je to takto predavam hlinikove kolesa a napriklad kupil so kolesa za 600 eur a predal za 700eur takze stacia take 700 eur faktury 6 faktur a musim platit.a tom som si zarobil na 6 fakturach 600eur ale vystavil som faktury v hodnote 4200 tak teraz ?
pri výške ktorú uvádzaš i prekročil obrat a stávaš sa povinným platitelom odvodov do SP, ale výška odvodov bude z minima.

Ak máš dobrú účtovníčku, tak ti pošepká, ako sa dá táto povinnosť obísť ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať