Zavrieť

Porady

Prihlásenie dohodárov

Ahojte!
Minulý rok sme mali dohodárov, ktorých sme odhlasovali v septembri. Teraz idem prihlásiť nových. Pri registrácii do soc. poisťovne mám uviesť registračné číslo, ktoré zamestnávateľovi bolo pridelené minulý rok, alebo dostane zasa nové? A musím znova poslať kópiu živnostenského listu zamestnávateľa? Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    sisa 7 Pozri príspevok
    Ahojte!
    Minulý rok sme mali dohodárov, ktorých sme odhlasovali v septembri. Teraz idem prihlásiť nových. Pri registrácii do soc. poisťovne mám uviesť registračné číslo, ktoré zamestnávateľovi bolo pridelené minulý rok, alebo dostane zasa nové? A musím znova poslať kópiu živnostenského listu zamestnávateľa? Ďakujem vopred
    Všetko znovu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ejo Pozri príspevok
    Všetko znovu.
    Prečo?

    VeĎ nevieme, či má firma okrem dohodárov aj stálych zamestnancov. Ak má tak firmu nie je potrebné nanovo prihlasovať.
    Ak nemá, tak najprv je potrebné zistiť či firma vôbec bola odhlásená (nezdá sa mi, že sa firma odhlásila z SP)

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    Firma stálych zamestnancov nemá. Keď sme posielali Odhlásenie zamestnancov, priložili sme aj registračný list zamestnávateľa -odhlášku. Takže teraz firme bude pridelené nové registračné číslo?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Prečo?

    VeĎ nevieme, či má firma okrem dohodárov aj stálych zamestnancov. Ak má tak firmu nie je potrebné nanovo prihlasovať.
    Ak nemá, tak najprv je potrebné zistiť či firma vôbec bola odhlásená (nezdá sa mi, že sa firma odhlásila z SP)
    Súhlasím s tebou. Ja som automaticky myslela, že je zamestnávateľ odhlásený zo SP, vtedy treba znovu všetko. Ak zamestnáva aj stálych, tak otázku ohľadne dohodárov nechápem, však prihlasuje ich tak isto ako stálych..

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    sisa 7 Pozri príspevok
    Firma stálych zamestnancov nemá. Keď sme posielali Odhlásenie zamestnancov, priložili sme aj registračný list zamestnávateľa -odhlášku. Takže teraz firme bude pridelené nové registračné číslo?
    Ja mám skúsenosť, že pridajú to isté.

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    A ešte sa spítam, či ich môžem prihlásiť mailom, bez reg. čísla a potom do troch dní poslať registračné listy zamestnávateľa + zamestnancov(dohodárov)

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    sisa 7 Pozri príspevok
    A ešte sa spítam, či ich môžem prihlásiť mailom, bez reg. čísla a potom do troch dní poslať registračné listy zamestnávateľa + zamestnancov(dohodárov)
    Ja ich radšej mailom prihlásim, vyplním tie údaje, ktoré o viem o zamestnávateľovi /IČZ neuvádzam, až keď mi pošlú/.

    rogalo je offline (nepripojený) rogalo

    rogalo
    Neviem o aký počet dohodárov ide, ale tuším už od 5 /počítajú sa aj dohodári/ registračný list a a výkazy posielaš elektronickou formou

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rogalo Pozri príspevok
    Neviem o aký počet dohodárov ide, ale tuším už od 5 /počítajú sa aj dohodári/ registračný list a a výkazy posielaš elektronickou formou
    Platí len v tom prípade, ak firma už je registrovaná. Pri "novej" registrácii firmy najprv je potrebné získať IČZ, a potom podpísať dohodu o EZU. Hranica je 5 zamestnancov. A kým SP vyhotový grid kartu to trvá aj 2 týždne, a osobne je potrebné prevziať na pobočke.

    zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

    zvs-enco
    Prajem všetkým pekný deň,
    prosím o radu: keď máme 135 zamestnancov v TPP , koľko dohodárov môžeme zamestnať.Ďakujem pekne Viki.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zvs-enco Pozri príspevok
    Prajem všetkým pekný deň,
    prosím o radu: keď máme 135 zamestnancov v TPP , koľko dohodárov môžeme zamestnať.Ďakujem pekne Viki.
    Koľko potrebujete, ZP to nedefinuje.

    zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

    zvs-enco
    Veľmi pekne ďakujem, ale ešte jedna otázočka, a u živnostníkov nemusíme sledovať počet?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zvs-enco Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem, ale ešte jedna otázočka, a u živnostníkov nemusíme sledovať počet?
    Nie, tých predsa neidete zamestnať na dohodu, či áno? Oni by mali svoje práce fakturovať, pretože práca na dohodu je ZČ.

    zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

    zvs-enco
    Ešte raz ďakujem za rýchlu odpoveď.Áno, oni dávajú faktúru.Mne sa jednalo čiste len o počet, či sa sleduje počet dohodárov a počet živnostníkov.S pozdravom Viki.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.