Zavrieť

Porady

Som veriteľ-Požičanie a vrátenie peňazí-nevymožitelnosť :-(

Dobry den.
Chcem vas poprosit o radu.V juni roku 2006 som pozical znamemu 20 000Sk.Nakolko sa jedna o vyzsiu sumu mam to potvrdene na matrike zapisom do matricnej knihy... Vlastnim teda potvrdenie o pozicke s mojimi a jeho udajmi ako aj o pozicanej sume,na ktorom vsak nieje napisany datum kedy mi ma pozicanu sumu splatit ako ani suma aku mi ma vratit s urokmi-to bolo dohodnute iba ustnou dohodou a na potvrdeni je iba poznamka,ze po vrateni dlznej sumy bude tento doklad zniceny.Lenze samozrejme problem je uz na svete asi ako vzdy ked sa jedna o peniaze.Pytam ich totiz uz spat,kedze mame uz eura,tak prepocitane konverznym kurzom v eurach aj s dohodnutymi urokmi,lenze dotycny znamy stale len slubuje a slubuje a peniaze stale nikde!!!
Uspejem s tymto dokladom na sude? Oplati sa mi riesit vec sudnou cestou? Ako by som to mal riesit? Kolko ma vide advokat... Nieje nejaka premlcacia doba... ??? Prosim o akekolvek rady a postrehy k tejto situacii,ako ju riesit... Dakujem.
P.S.-Viem ze ak aj sumu 20 000Sk nejak od dlznika vymozem,s urokmi asi tazko mozem pocitat.Rad by som ale dostal aspon tuto sumu spat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Som veriteľ-Požičanie a vrátenie peňazí-nevymožitelnosť :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.