Zavrieť

Porady

fond zamestnanosti

V 2/2010 som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne o nezaplatení príspevku na poistenie v nezamestnanosti za 7/1999 až 7/2000 a 7/2003 až 12/2003 a o nezaplatení príspevku do fondu zamestnanosti za 1/1995 až 12/1996 . Celý čas som bol zamestnaný a súbežne aj SZČO (so zamestnania boli všetky tieto náležitosti uhradené ,ako SZČO som tieto odvody neplatil , nebol som o tom informovaný, a nezdá sa mi normálne ani teraz platiť ako za dvoch.Momentálne mám živnosť od 2004 prerušenú. Je na tieto odvody nárok? Nie sú premlčané ? Môžu byť postúpené tretej osobe .

Mipotam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diianka je offline (nepripojený) diianka

    diianka
    tak áno...v roku 2003 to bolo povinné platiť..
    V r. 1995 platil Zákon č. 10/1993 o Fonde zamestnanosti :
    § 14
    Platenie príspevku

    (1) Príspevok sú povinní platiť
    a) zamestnanci,
    b) samostatne zárobkovo činné osoby a spolupracujúce osoby, 8)
    c) občania zárobkovo činní v cudzine s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky,
    d) zamestnávatelia.
    ...sila je, že sociálka sa zbadá v roku 2010, že nemá zaplatené poistné z roku 2003.

    lbarkova je offline (nepripojený) lbarkova

    lbarkova
    V 2/2010 som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne o nezaplatení príspevku na poistenie v nezamestnanosti za 7/1999 až 7/2000 a 7/2003 až 12/2003 a o nezaplatení príspevku do fondu zamestnanosti za 1/1995 až 12/1996 . Celý čas som bol zamestnaný a súbežne aj SZČO (so zamestnania boli všetky tieto náležitosti uhradené ,ako SZČO som tieto odvody neplatil , nebol som o tom informovaný, a nezdá sa mi normálne ani teraz platiť ako za dvoch.Momentálne mám živnosť od 2004 prerušenú. Je na tieto odvody nárok? Nie sú premlčané ? Môžu byť postúpené tretej osobe .

    diianka je offline (nepripojený) diianka

    diianka
    ahojte...
    mám rovnaký problém..takisto som v 02/2010 obdržala rozhodnutie, v ktorom chce sociálka doplatiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti za obdobie marec-december 2003.Nie je to síce veľká suma, ale tiež sa mi to nepozdáva.Bola povinnosť v tom období platiť uvedený príspevok?Ide o osobu živnostníka.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V roku 2003 ešte SZČO musela platiť poistné v nezamestnanosti.
    Od 1.1.2004 platí zákon č. 461/2003 (Zákon o soc.poistení) :
    (kde už SZČO môže platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti dobrovoľne, ale nie je povinnosť)


    §23 Zák. č. 10/1993

    (3) Právo vymáhať príspevok sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa jeho splatnosti
    - - -

    Takže podľa mňa už je to premlčané.

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Dobrý večer, môžem si platiť fond zamestnanosti ako dobrovoľne poistená osoba aj keď som na rodičovskej dovolenke?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Pukluš Pozri príspevok
    Dobrý večer, môžem si platiť fond zamestnanosti ako dobrovoľne poistená osoba aj keď som na rodičovskej dovolenke?
    Ano môžeš.

    smutok je offline (nepripojený) smutok

    Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac smutok
    Mám problém.Aj s Vašou notifikáciou,ale to nie je teraz najvačší :-/.Môj ma nžel je invalidný dôchodca 90%.Od r.1992 SZČO.Dnes mu pršilo zo SP,že má nedoplatok vo fonde nezamestnanosti aug.1996 až dec.2OO3.Podotýkam manžel nebol v inom prac.pomere,len mal živnosť ako plne invalidný.Nerozumiem ,prečo by mal platiť,keď je a aj bol invalid/nevidomý/.Za skorú a výstižnú odpoveď Vám všetkým vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.