Zavrieť

Porady

ROZVOD- POMOC

Dobrý deň, som tu prvý krát, neviem či píšem správne, ale snáď..... Potrebujem pomôcť s rozvodom. Neviem ako to má byť správne, tak aby nebolo potrebné žiadne dodatočné doplňovanie.
Je veľa rád pre rozvádzajúcich sa manželov s deťmi, pre rozvod z nevery, ale je tu niekto kto by mi vedel poraď ako podať rozvod ak : s manželom už nebývame 8 mesiacov, deti nemáme, nejde o neveru ani z jedne strany, ale o odcudzenie. Sme voči sebe korektní, nekydáme po sebe. Manžel o rozvod nechcel podať, že nech ja, tak teraz idem a keď zistil, že to myslím vážne, tak zrazu je aj milý a že nech sa vrátim a pod. ale že ak to naozaj nechcem- ok, ale chce aby som vedela, že nechce mi robiť napriek, ale bude proti. Takže potrebujem pomôcť ako to napísať....
A má niekto osobnú skúsenosť s právnikom/právničkou, ktorá pomohla- nechcem hľadať cez "zlaté stránky". Nepotrebujem zastupovanie, ale stretnutie kde by mi dali "rady do boja", skontrolovali moju žiadosť a tak.
Ďakujem každému kto sa mi ozve! Prosím aj na mail: kvetinka07@gmail.com
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

A čo majetkové pomery?

Podľa mňa je to problém z 90 % ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

Majetkové pomery nie sú problém. To málo čo máme si podelíme, už sme sa dohodli. Máš nejaké skúsenosti?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

kvetinka07 Pozri príspevok
Dobrý deň, som tu prvý krát, neviem či píšem správne, ale snáď..... Potrebujem pomôcť s rozvodom. Neviem ako to má byť správne, tak aby nebolo potrebné žiadne dodatočné doplňovanie.
Je veľa rád pre rozvádzajúcich sa manželov s deťmi, pre rozvod z nevery, ale je tu niekto kto by mi vedel poraď ako podať rozvod ak : s manželom už nebývame 8 mesiacov, deti nemáme, nejde o neveru ani z jedne strany, ale o odcudzenie. Sme voči sebe korektní, nekydáme po sebe. Manžel o rozvod nechcel podať, že nech ja, tak teraz idem a keď zistil, že to myslím vážne, tak zrazu je aj milý a že nech sa vrátim a pod. ale že ak to naozaj nechcem- ok, ale chce aby som vedela, že nechce mi robiť napriek, ale bude proti. Takže potrebujem pomôcť ako to napísať....
A má niekto osobnú skúsenosť s právnikom/právničkou, ktorá pomohla- nechcem hľadať cez "zlaté stránky". Nepotrebujem zastupovanie, ale stretnutie kde by mi dali "rady do boja", skontrolovali moju žiadosť a tak.
Ďakujem každému kto sa mi ozve! Prosím aj na mail: kvetinka07@gmail.com
Ak súhlasíte obaja s rozvodom, manželstvo trvalo aspoň rok, najmenej 6 mesiacov spolu nežijete a ste obaja presvedčení, že nie je perspektíva, že by bolo niekedy vaše spolužitie funkčné, nemal by byť podľa mňa problém, aby bolo vaše manželstvo rozvedené, keď naviac, nemáte deti.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

kvetinka07 Pozri príspevok
Majetkové pomery nie sú problém. To málo čo máme si podelíme, už sme sa dohodli. Máš nejaké skúsenosti?
Ja nie , ja sa nemienim rozvádzať,

ale väčšina ĺudí, čo poznám sa rozviedla kvoli tomu aby si mohli rozdeliť spoločný majetok,resp.peniaze z jeho odpredaja.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Nepíšeš, ako dlho ste boli manželia. Nie je dôvod, prečo by vás nemali rozviesť. V manželstve, keďže nemáte deti, nebývate v spoločnej domácnosti, nechceš zotrvať. Ak na súde uvedieš, že nemieniš ani v budúcnosti obnoviť spolunažívanie s manželom, že stav, aký je teraz, je už konečný, sudca by vás mal rozviesť. No nikdy nevieš, ako sudca rozhodne, aký ma na situáciu názor.
Ak budeš trvať na tom , že sa k manželovi nevrátiš, že vlastne hospodárite káždý s vlastnými finančnými prostriedkami, ktoré chceš používať pre vlastnú potrebu a nechceš, aby boli v budúcnosti považované za BSM. Manželia nemajú len spoločný majetok, ale aj vzájomné práva a povinnosti. Ty sa na týchto právach ani povinnostich nechceš podieľať, váš vzťah je reálne ukončený, chceš vec dať do poriadku aj po právnej stránke.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

Hej, nejak som zabudla uvieť koľko sme manželia- je to vyše 10 rokov.
A práveže manžel mi povedal, že za žiadnu cenu nebude súhlasiť s rozvodom, preto neviem či zvyknú byť nejaké prieťahy a problémy ak povie, že je proti.
A ďakujem, že mi napíšete....
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

Laco-monter Pozri príspevok
Ja nie , ja sa nemienim rozvádzať,

ale väčšina ĺudí, čo poznám sa rozviedla kvoli tomu aby si mohli rozdeliť spoločný majetok,resp.peniaze z jeho odpredaja.
Tak to Ti prajem. Ja som si to tiež tak predstavovala, že to bude navždy.... :-(
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

kvetinka07 Pozri príspevok
Hej, nejak som zabudla uvieť koľko sme manželia- je to vyše 10 rokov.
A práveže manžel mi povedal, že za žiadnu cenu nebude súhlasiť s rozvodom, preto neviem či zvyknú byť nejaké prieťahy a problémy ak povie, že je proti.
A ďakujem, že mi napíšete....
...môže sa stať, ak manžel bude vystupovať veľmi emotívne, že vám sudca odporučí návštevu manželskej poradne...ale nemusí, dosť veľkú váhu bude mať doba, kedy nebývate v spoločnej domácnosti. Veľa síl...
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

zamako Pozri príspevok
...môže sa stať, ak manžel bude vystupovať veľmi emotívne, že vám sudca odporučí návštevu manželskej poradne...ale nemusí, dosť veľkú váhu bude mať doba, kedy nebývate v spoločnej domácnosti. Veľa síl...
Presne toho sa bojím. Nie je vôbec emotívny- práve naopak, chladný, ale tak zvláštne mi zdôraznil, že bude proti, že sa bojím, takej reakcie. A pre mňa bude náročné keď tam budeme spolu a ešte keď niečo také bude... :-/
A aká doba by bola zásadná pre sudcu- nevieš? Ak by to bol povedzme rok, tak to radšej počkám a nech to má hladký priebeh. ALebo myslíš, že to je blbosť?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

do manželskej poradne by ste mohli ísť, ak by k takému niečomu prišlo a jednoducho odídete od seba. Pri ďaľšom pojednávaní uvedieš, že spolu nežijete. Ono zase /vlastná skúsenosť/ mám známych, ktorý sa na majetku dohodli, boli spolu 15 rokov, 2 deti a rozviedli ich na 1 pojednávaní. Bez problémov.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

A to nechcem, bolo by to úplne nasilu, poradňa nezmení to čo je. Akurát to bude pre mňa o to náročné, keď sa stretneme som z neho nesvoja, chvejem sa, bojím sa ho- nie žeby ma fyzicky napadol- to nie, ale psychycky- je v tom priam majster. A nech sa pripravujem akokoľvek, vždy dokáže povedať niečo čo mi ublíži :-( Och- kiežby sme dopadli ako tí známi.......vďaka, že si napísal!
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Po prečítaní všetkých príspevkov by som volil PRÁVNIKA. Tvojmu "manželovi" nebude tým pádom umožnená "manipulácia". Síce Ťa to vyjde drahšie, no budeš v pohode po psychickej stránke. Aspoň ja to takto vnímam.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

kyblik Pozri príspevok
Po prečítaní všetkých príspevkov by som volil PRÁVNIKA. Tvojmu "manželovi" nebude tým pádom umožnená "manipulácia". Síce Ťa to vyjde drahšie, no budeš v pohode po psychickej stránke. Aspoň ja to takto vnímam.
Myslíš aby ma zastupoval priamo pri rozvode? To nemusím byť ani prítomná? Mne sa zdá, že je potrebná osobná účasť.... A vedel by si mi aj poradiť niekoho konkrétneho? Vďaka
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

kvetinka07 Pozri príspevok
A to nechcem, bolo by to úplne nasilu, poradňa nezmení to čo je. Akurát to bude pre mňa o to náročné, keď sa stretneme som z neho nesvoja, chvejem sa, bojím sa ho- nie žeby ma fyzicky napadol- to nie, ale psychycky- je v tom priam majster. A nech sa pripravujem akokoľvek, vždy dokáže povedať niečo čo mi ublíži :-( Och- kiežby sme dopadli ako tí známi.......vďaka, že si napísal!
Aj ja som čosi podobné zažívala v manželstve(psychický teror) a mali sme dve deti,teda máme.
Najskôr som si našla prenájom a odišla s deťmi zo spoločnej domácnosti,navštívili sme poradňu,ale to neviedlo k ničomu a po pol roku som dala návrh na rozvod a rozviedli nás na prvé pojednávanie.Keď sa ma sudca pýtal,či trvám na rozvode tak som bola nekompromisná na trvaní rozvodu. Prajem veľa šťastia.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
kvetinka07 Pozri príspevok
Myslíš aby ma zastupoval priamo pri rozvode? To nemusím byť ani prítomná? Mne sa zdá, že je potrebná osobná účasť.... A vedel by si mi aj poradiť niekoho konkrétneho? Vďaka
Áno, práve preto aby so nebola prítomná... Nemusíš tam byť. Na to aby sme Ti poradili niekoho konkrétneho, musíš napísať odkiaľ si.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

books Pozri príspevok
Aj ja som čosi podobné zažívala v manželstve(psychický teror) a mali sme dve deti,teda máme.
Najskôr som si našla prenájom a odišla s deťmi zo spoločnej domácnosti,navštívili sme poradňu,ale to neviedlo k ničomu a po pol roku som dala návrh na rozvod a rozviedli nás na prvé pojednávanie.Keď sa ma sudca pýtal,či trvám na rozvode tak som bola nekompromisná na trvaní rozvodu. Prajem veľa šťastia.
My deti nemáme, takže snáď to vyjde, mám z toho tak zmiešané pocity...A rozviedli vás na prvýkrát aj keď manžel nesúhlasil? Ďakujem za skúsenosť, dodáva mi to odvahu.
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

kyblik Pozri príspevok
Áno, práve preto aby so nebola prítomná... Nemusíš tam byť. Na to aby sme Ti poradili niekoho konkrétneho, musíš napísať odkiaľ si.
Niekde som čítala, že sudca si vždy vyžiada osobnú výpoveď oboch strán a teda nie je možné neísť na súd. Takže sa to dá? Alebo sa nechám zastupovať a sudca si ma vyžiada a tým sa to zas posunie- či toho sa nemusím báť?
A som z BA, takže asi tak z okolia. Ďakujem pekne.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

kvetinka07 Pozri príspevok
Presne toho sa bojím. Nie je vôbec emotívny- práve naopak, chladný, ale tak zvláštne mi zdôraznil, že bude proti, že sa bojím, takej reakcie. A pre mňa bude náročné keď tam budeme spolu a ešte keď niečo také bude... :-/
A aká doba by bola zásadná pre sudcu- nevieš? Ak by to bol povedzme rok, tak to radšej počkám a nech to má hladký priebeh. ALebo myslíš, že to je blbosť?
Z tejto reakcie vidím vypočítavosť a chladný kalkul , a už vybraného partnera pre spolužitie,ktorý čaká nepozorovane v pozadí...
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Problematiku zastúpenia v konaní upravujú § 22 až 31a z.č. 99/1963 Zb. OSP.
Vo Vašom prípade môže byť zástupcom tak fyzická osoba spôsobilá na právne úkony, ako aj advokát.
V rozvodovom konaní je potrebné preukázať že vzťahy medzi manželmi sú natoľko rozvrátené, že manželstvo prestalo plniť svoj účel a od manželov nemožno očakávať obnovenie manželského spolužitia.
Kvalifikovaný rozvrat je rozvrat,ktorý sa vzhľadom na dĺžku a intenzitu narušenia vzťahov medzi manželmi javí ako nenapraviteľný a v dôsledku čoho manželstvo už nemôže plniť svoj účel
0 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

Laco-monter Pozri príspevok
Z tejto reakcie vidím vypočítavosť a chladný kalkul , a už vybraného partnera pre spolužitie,ktorý čaká nepozorovane v pozadí...
Ako myslíš, že vypočítavosť a chladný kalkul? Ja sa len bojím, aby mi to zas neublížilo, po odchode som chodila na sedenia, musela som aj na práškoch byť-a ja sa chémii bránim zubami, nechtami. Len zas normálne fungovať, nemať strach si zavolať kamarátku na návštevu a tak. A čo sa týka niekoho iného? Tak u mňa to zatiaľ vôbec nehrozí a čo sa týka manžela- pravdupovediac by som bola rada keby niekoho mal, lebo by sa zameral na ňu a nerobil by problém s rozvodom....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať