Zavrieť

Porady

letel niekto s ryanair?

dobry den, letel niekto v poslednej dobe s ryanair? kupila som si letenku a na mail mi prislo potvrdenie s oznamenim, ze si musim vytlacit letenku sama. Ale ktoru a odkial, ako by to malo vyzerat?
dakujem za odpovede
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pred otvorením novej témy používaj vyhľadávač
odpovede Tu :
http://www.porada.sk/t115149-poplatok-na-letisku.html
http://www.porada.sk/t116739-ryanair-letenka.html
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Na mail Vam prislo potvrdenie o rezervacii letu a mate v nom uvedene aj Vase rezervacne cislo (6-miestne zlozene z pismen a cislic).

Samotne letenky si mozete vytlacit v rozmedzi od 15 dni do 4 hodin pred samotnym odletom a to priamo cez stranku ryanair.com. Ked pojdete na stranku, v lavom menu je volba "Online Check-in", kliknete na nu. Dostane na vyber 3 moznosti. Ja osobne vyuzivam druhu moznost, kde treba zadat uz spominane Vase rezervacne cislo, e-mailovu adresu, na ktoru Vam bolo poslane potvrdenie o rezervacii a treba vybrat, odkial a kam letite. Potom opat kliknete na "Online Check-In" v dolnej casti stranky a prejdete na dalsiu obrazovku. Tam, ak si dobre pamatam, treba odfajknut vsetky moznosti a potvrdit, ze s nimi suhlasite. Na dalsich obrazovkach sa nasledne vyplnaju mena pasazierov, cisla pasu (pripadne OP), datumy narodenia, vydania pasu (OP).

Ked toto vsetko vyplnite, potvrdite, ze sa uz chcete "zacheckovat" na dany let a dostanete moznost vytlacit si letenky.
0 0
justafa justafa

justafa je offline (nepripojený) justafa

ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

justafa Pozri príspevok
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
Rajenér sú v tomto dosť prísny, skús sa informovať u nich,aby ti nerobili potom problemy-oni totiž veľmi radi za všetko pýtajú príplatky...
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

justafa Pozri príspevok
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
Bohuzial sa musi vsetko zmestit do jednej tasky (ak sa nemylim, tak uz aj vratane nakupov v Duty Free shopoch), inak Vam nauctuju extra batozinu a myslim, ze to bude musiet do podpalubia.

Co sa tyka hmotnosti prirucnej batoziny, nikdy ju nekontrolovali, takze toho by som sa nebal. Ale obcas zvyknu kontrolovat jej rozmery. Pri prechadzani branou maju stojan, do ktoreho sa musi zmestit.

Doplnam:
Each passenger (excluding infants) is permitted to carry one piece of cabin baggage on board (free of charge). Strictly one item of cabin baggage is permitted per passenger (excluding infants). Your handbag, briefcase, laptops, shop purchases, camera etc must be carried within your permitted 1 piece of cabin baggage. It should weigh no more than 10kg and not exceed the maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm.

http://www.ryanair.com/en/questions/...gage-allowance
Naposledy upravil marko182 : 01.03.10 at 09:30 Dôvod: doplnenie
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

justafa Pozri príspevok
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.
1 0
PrenajomTN PrenajomTN

PrenajomTN je offline (nepripojený) PrenajomTN

arizona Pozri príspevok
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.

.... POZOR !!! Lietam s ryanairom kazdy mesiac a prirucna batozina je 10 kg a ma byt len jedna ... moc to nekontroluju, ale minule ma jedna kocka v BA dostatocne "perovala" .. zalezi na koho natrafis ...
15 kg je povolena hmotnost batoziny check-in
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
PrenajomTN Pozri príspevok
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.

.... POZOR !!! Lietam s ryanairom kazdy mesiac a prirucna batozina je 10 kg a ma byt len jedna ... moc to nekontroluju, ale minule ma jedna kocka v BA dostatocne "perovala" .. zalezi na koho natrafis ...
15 kg je povolena hmotnost batoziny check-in
Dnes na Skavste vážili. Rozmery nekontrolovali
0 0
justafa justafa

justafa je offline (nepripojený) justafa

a co je pravda na tom, ze v prirucnej v ryanair nemozem mat k notebooku kabel?, drobne mince?.. pamatam sa ze raz ked som prechadzala tym scanerom, tak som zacala pipat - mala som opasok. musela som ho dat dole a znovu prejst? absolvujete to vsetci? a co nausnice?
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
V prirucne batozine mozes mat cokolvek okrem zakazanych predmetov, najdi si ich zoznam na stranke letiska bratislava (najma ostre predmety - nozik, manikura, ostep). Prislusenstvo k technike mozes mat, aj nabijacky a pod. Potom pozor na tekutiny, gely, kremy a pod. Tie mozu byt len v baleniach max. po 100 ml. a dokopy 1 liter. Tie si das do igelit. vrecuska, to ti daju na letisku. Opasok si das dole este pred kontrolou a das ho do nadoby (spolu s bundou, obsahom vreciek, salom, ciapkou...), ktora prejde skenerom. Mne sice ram zapipal aj tak, tak ma osacovali a vyzuli, ale to nie je ziadna tragedia.
Odporucam najst v googli nejake stranky o tom, co a ako pred odletom, tych stranok je ako maku
0 0
PrenajomTN PrenajomTN

PrenajomTN je offline (nepripojený) PrenajomTN

.. kabel k notebooku v pohode mozes mat v prirucnej taske. Pocas security check si treba dat dole opasok, vybrat drobne mince z vreciek, telefon takisto. Nausnice, retiazky a podobne nie su problem. Niekedy, ked mas cizmy, alebo masivnu obuv, tak ta vyzuju ... ale nikdy v Bratislave. Ale napriklad na Stanstede ta vyzuju pravidlne .. a nezbudni, ked budes chciet ma kozmetiku v prirucnej batozine, max objem jednej flasticky je 100 ml, inak to pojde do kosa. Samozrejmostou je, ze prirucna batozina nemoze obsahovat noznicky, noze a podobne.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
PrenajomTN Pozri príspevok
.. kabel k notebooku v pohode mozes mat v prirucnej taske. Pocas security check si treba dat dole opasok, vybrat drobne mince z vreciek, telefon takisto. Nausnice, retiazky a podobne nie su problem. Niekedy, ked mas cizmy, alebo masivnu obuv, tak ta vyzuju ... ale nikdy v Bratislave. Ale napriklad na Stanstede ta vyzuju pravidlne .. a nezbudni, ked budes chciet ma kozmetiku v prirucnej batozine, max objem jednej flasticky je 100 ml, inak to pojde do kosa. Samozrejmostou je, ze prirucna batozina nemoze obsahovat noznicky, noze a podobne.
No prave v utorok mali v Bratislave vyzuvaci den
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim neviete o niekom kto ma letenku na BA-Gerona 29.6.2010?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
možno pomôže : http://www.porada.sk/t141344-doprovod.html
4 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

arizona Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne, musim skocit aj na letisko a spytat sa priamo v Ryanair aj ako dalej s letenkou ked ju stornujeme. Ale aj tak dufam, ze nakoniec babka pojde, lebo velmi by chcela.
Naposledy upravil nika.sum : 06.06.10 at 21:44
0 0
deweron deweron

deweron je offline (nepripojený) deweron

Ja som si pre istotu vytlacil vsetky maily, ktore mi prisli. Radsej o 2 papiere viac ako o jeden menej
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Takze zhrnutie z letiska. V Ryanair nie je mozne aby letelo dieta mladsie ako 16 r. Ked som sa pozastavila nad tym, ze sa mi to zda hlupost, ved uz ma obciansky preukaz, ze sa mi to zda divne, tak oponovali tym, ze to je kvoli unosom deti. Ja si myslim, ze keby ho chceli uniest, tak si to zabezpecia tak aby 15 rocneho vedeli vydavat za 16 rocneho, nie? Ak by sme chceli ho poslat s niekym z letu, tak musime zavolat a prehodit rezervaciu (co myslim, ze nie je zadarmo) k tomu s kym by cestoval, co je dost komplikovane. Tak dufam, ze babka bude moct cestovat a ked nie tak sanca na vratenie penazi je, ked budeme mat potvrdenie, ze necestovala zo zdravotnych dovodov (ale to nie je iste, ci vratia za oboch). Zmena mena na letenke je 100 EUR ak je to cez internet, ak by to robili priamo na letisku tak 150 EUR. A to nas ta letenka stala na osobu 150. No hroza....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
Predsa neletí sám,letí s babkou.Treba dať notárom overené poverenie babke že ty a aj otec súhlasite aby letel s babkou a nemal by byť problém.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
BXLmiami Pozri príspevok
Predsa neletí sám,letí s babkou.Treba dať notárom overené poverenie babke že ty a aj otec súhlasite aby letel s babkou a nemal by byť problém.
asi ste prehliadli poslednu cast poslednej vety. Keby babka mohla ist, tak by nemal byt problem, rezervaciu mali spravenu naraz, ale babka ma zdravotne problemy a nevieme, ci bude moct letiet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať