Zavrieť

Porady

Dotácia a poistné

Dobrý večer, chcel by som sa spýtať, dostal som dotáciu z ÚP a môžem ju použiť aj na dobrovoľné poistné SP, nakoľko ešte nemám povinnosť platiť, v zmluve mám uvedené iba fondy - myslíte, že môžem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcel by som sa spýtať, dostal som dotáciu z ÚP a môžem ju použiť aj na dobrovoľné poistné SP, nakoľko ešte nemám povinnosť platiť, v zmluve mám uvedené iba fondy - myslíte, že môžem?
    dotáciu z úradu práce môžeš použiť na tie výdaje, ktoré máš uvedené v kalkulácii nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si si obhájil pred komisiou

    ak máš v kalkulácii uvedené dobrovoľné poistné, tak môžeš

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    v podnikateľskom zámere mám uvedené výdavky - odvody do fondov - nie konkrétne iba uvedené pre rok 2009 995,- Eur

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    ja si myslím, že môj známy by si mohol - neviem ako ty máš tam uvedené v podnikateľskom zámere aj výdavky na poistné pre rok 2009. aj keď neviem ako je to s dobrovoľným poistením

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Timka1 Pozri príspevok
    dotáciu z úradu práce môžeš použiť na tie výdaje, ktoré máš uvedené v kalkulácii nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si si obhájil pred komisiou

    ak máš v kalkulácii uvedené dobrovoľné poistné, tak môžeš
    Moja známa-krajčírka dostala dotáciu z ÚP v 6/09.V kalkulácii nákladov mala uvedené že dotáciu použije na sociálne a zdrav. poistenie.Živnosť ma od 1.7.2009. Ja si myslím, že je to jedno či to použije na povinné alebo dobrovoľné poistné, veď ak jej to schválili tak už vtedy bolo jasné že jej nevzniká od 1.7.2009 platiť povinné poistné ale dobrovoľné.
    Chcem sa ešte opýtať, keď použije v DP paušalne výdavky či si môže k tým 40 % pripočítať aj uhradené poistné na SP a ZP.
    Dotáciu dostala vo výške 2416,15 EUR, iné príjmy nemala a z dotácie čerpala len poistné.
    Ďakujem.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ludula Pozri príspevok
    Moja známa-krajčírka dostala dotáciu z ÚP v 6/09.V kalkulácii nákladov mala uvedené že dotáciu použije na sociálne a zdrav. poistenie.Živnosť ma od 1.7.2009. Ja si myslím, že je to jedno či to použije na povinné alebo dobrovoľné poistné, veď ak jej to schválili tak už vtedy bolo jasné že jej nevzniká od 1.7.2009 platiť povinné poistné ale dobrovoľné.
    Chcem sa ešte opýtať, keď použije v DP paušalne výdavky či si môže k tým 40 % pripočítať aj uhradené poistné na SP a ZP.
    Dotáciu dostala vo výške 2416,15 EUR, iné príjmy nemala a z dotácie čerpala len poistné.
    Ďakujem.

    u nás na Úrade práce neakceptujú úhrady na dobrovoľné poistenie do SP zo zdrojov dotácie iba z vlastných zdrojov si to môže hradiť

    ak použije paušálne výdavky, do príjmu jej vstupuje celá výška dotácie, bez ohľadu na to akú sumu vyčerpala, k výdajom sa pripočíta aj poistné uhradené v roku 2009, čiže paušál + poistné ide komplet do výdajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.