Zavrieť

Porady

Kamera

Potrebujem radu, doma máme požičaniu kameru JVC je od nej len taký kábel ktor. má na jednej strane až 4 koncovky, bielu, červenú, žltú a čiernu. Nevieme to zapojiť do PC vôbec Do notebooku sme strčili pamäťovú kartu, ale na nej boli len fotky, videá nie. Vraj ku kamere žiadne iné káble majitelia nemajú. PLs ako si mám dať to video do PC je to dosť dvôležité. Video tam máme na kemere sme ho pozerali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ak je to nejaka stara pomsta, tak potom biely/cerveny je cinch audio a zlty s-video.


    Ten SCART na druhej strane kabla si nevsimaj...

    Potom by si potreboval PCI kartu, ktora ma minimalne teda s-video vstup a na zvuk dat redukciu cinch-jack 3,5. Alebo aspon graficku gartu, co ma VIVO

    monika040 je offline (nepripojený) monika040

    monika040
    To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

    Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    monika040 Pozri príspevok
    To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

    Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?
    Kuratko... Ved sem napis vyrobcu a typ kamery a nebudeme hadat ako deticky v ustave...

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Zlta je video.
    Biela a cervena audio.
    Cierna je 0.
    Takze potrebujes kartu ktoru ma taky video vstup.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Zaleží aká je to kamera ak je analogová potrebuješ tv kartu v pc. Ak je digitalna potrebuješ kartu na pripojenie kabla IEEE1894 + teda aj ten kabel a samozrejme software ako napr.: ulead, pinacle studio...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    monika040 Pozri príspevok
    To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

    Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?
    A na aké médium nahráva tá kamera? Na kazetu? Na vstavaný HDD?

    Ako už niekto spomenul, napíš typ kamery, budeme múdrejší.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    monika040 Pozri príspevok
    Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?
    Nová digitálna kamera by mala mať konektor USB alebo 1394.Tieto sú väčšinou menšie ako v PC a sú pekne schované pod krytkou.
    Takže sa poriadne pozri na kameru zo všetkých strán.Aj ja ,keď dĺhšie nepoužívam kameru mám problém ju nájť ,ale hľadám lebo viem , že niekde je.

    Ku každej kamere je dodávaný aj softvér na CD , cez ktorý kamera spolupracuje s PC.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    monika040 Pozri príspevok
    Potrebujem radu, doma máme požičaniu kameru JVC je od nej len taký kábel ktor. má na jednej strane až 4 koncovky, bielu, červenú, žltú a čiernu. Nevieme to zapojiť do PC vôbec Do notebooku sme strčili pamäťovú kartu, ale na nej boli len fotky, videá nie. Vraj ku kamere žiadne iné káble majitelia nemajú. PLs ako si mám dať to video do PC je to dosť dvôležité. Video tam máme na kemere sme ho pozerali.
    Ako vidím, si v tom amatér (nemyslím to v zlom), preto pre teba bude jednoduchšie, keď si natočíš záznam a poprosíš toho známeho, nech ti ho zdigitalizuje napr. na DVD alebo iné médium. Keďže ide o jednorazovú záležitosť, nemá zmysel pre teba sa učiť celý postup sťahovania, digitalizovania a napaľovania záznamu a už tobôž nie niečo investovať do hardvéru (káble, rozširujúca karta a pod.).

    monika040 je offline (nepripojený) monika040

    monika040
    aha, tak to budem musieť nechať asi celú noc nahrávať aby to tam nebolo? alebo sa da aj nejako nastavit, že odtialto chcem nahravat?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Pretočím po záber , ktorý chcem nechať a potom pokračujem novou nahrávkou.Takža normálne Play potom Stop a potom nová nahrávka Record.Ak je nahrávka na kazetu.
    Naposledy upravil Vlado40 : 07.03.10 at 20:13

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    monika040 Pozri príspevok
    ako vymažem z kamery nahrávku?
    Na to, aby som ti vedel relevantne odpovedať, by si mi musela zodpovedať to, čo sa ťa od začiatku pýtam. Na aké médium nahráva tá kamera? Ak nevieš, tak aspoň uveď typ a značku kamery, ostatné si dokážem zistiť.

    Ak je to kazeta, tak to treba premazať novou nahrávkou. Ak je tam HDD, tak stačí nahrávku cez menu vymazať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.