Zavrieť

Porady

Rozviazanie pracovného pomeru.

Dobrý deň.
Mám otázku. Chcem rozviazať pracovný pomer pretože zamestnávateľ mi nevypláca mzdu aká je dohodnutá v pracovnej zmluve. Ktorý § mám použiť a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Ak chcem rozviazať pracovný pomer zo zdravotných dôvodov, čo je potrebné predložiť aké potvrdenie, a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Do koľkých dní, je povinný zamestnávateľ odpovedať?
Môj čístý pracovný čas denne je 8,5hodinový ak prirátam 0,5 obedňajšiu prestávku som v práci 9 hodín denne, môžem sa odvolať aj na to?

Ďakujem.
Naposledy upravil barby77 : 02.03.10 at 13:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    barby77 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám otázku. Chcem rozviazať pracovný pomer pretože zamestnávateľ mi nevypláca mzdu aká je dohodnutá v pracovnej zmluve. Ktorý § mám použiť a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
    Ak chcem rozviazať pracovný pomer zo zdravotných dôvodov, čo je potrebné predložiť aké potvrdenie, a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
    Do koľkých dní, je povinný zamestnávateľ odpovedať?
    Môj pracovný čas denne je 8,5hodinový, oficiálny, môžem sa odvolať aj na to?

    Ďakujem.
    V prvom prípade môžeš okamžite skončiť pracovný pomer v zmysle § 69 odst. 1 písm b)
    Ak chceš skončiť zo zdravotných dôvodov, musíš doniesť lekársky posudok, že nemôžeš vykonávať doterajšiu prácu.
    Koľko hodinový máš týždenný pracovný čas? Robíme denne 8,5 hod. ale 0,5 hod. na obedňajšiu prestávku sa do pracovného času nezapočitáva.
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 02.03.10 at 10:59

    Rozviazanie pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.