Zavrieť

Porady

Materská z minimálneho platu

Dobrý deň. Som tu na fóre nová. Som v 11 týždni tehotenstva. Zaujíma ma aká bude výška mojej materskej a od kedy mi začne materská plynúť. Mám 26 rokov a od svojej 18-tky hneď ako som skončila školu, som nastúpila do rodinnej firmy, kde mám minimálnu mzdu od samého začiatku. Prosím vás vedeli by ste mi povedať, aká vysoká bude moja materská? Veľmi pekne Ďakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

55% z vymeriavacieho základu v rozhodujúcom období tj. z roku 2009 cca vo výške 160,29 eur.
Naposledy upravil Xanti : 02.03.10 at 11:06
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A ked položíš otázku ako získať najvyššiu materskú vo výške cca 600 eur, tak aj na to Ti odpovieme
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

a to sa dá? neplatila som si žiadne pripoistenie, ako vytlcť z materskej čo najviac??? pýtam sa :-))
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jancecka Pozri príspevok
a to sa dá? neplatila som si žiadne pripoistenie, ako vytlcť z materskej čo najviac??? pýtam sa :-))
Dá sa .
Dáš výpoveď z roboty. Chvílku bud doma. Nezamestnaná, alebo na PN. A pred materskou nech ťa zamestnajú v rodinnej firme z max. platom 1084,5 € a budeš mať maximálnu materskú.
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

no dobre, a firme to robiť problémy nebude? nebude musieť niečo odvádzať?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jancecka Pozri príspevok
no dobre, a firme to robiť problémy nebude? nebude musieť niečo odvádzať?
No chvílku pred materskou vyššie odvody.
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

a to že z vymeriavacieho základu z roku 2009? to potom nehrá rolu?
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

máme maličkú firmu, ktorá má problémy udržať sa už viac ako 6 rokov, sme kúsok pred krachom, nemôžem ju takto využiť, ale nápad super
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jancecka Pozri príspevok
a to že z vymeriavacieho základu z roku 2009? to potom nehrá rolu?
Nie nehrá rolu už potom VZ z roku 2009, a čo sa týka firmy. Tak sa tam opätovne zamestnaj týžden pred materskou a zaplatia odvody len za týžden, predsa.
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

a kedy mi začína plynúť materská? musím sa poradiť s rodičmi inak znie to zaujímavo, tie odvody by som im mohla aj ja zaplatiť, veď z takej materskej? Neprekuknú to? úrady myslím, a počas materskej ma môžu znovu vyhodiť? a čo po skončení materskej? mám veľa otázok, čo?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jancecka Pozri príspevok
a kedy mi začína plynúť materská? musím sa poradiť s rodičmi inak znie to zaujímavo, tie odvody by som im mohla aj ja zaplatiť, veď z takej materskej? Neprekuknú to? úrady myslím, a počas materskej ma môžu znovu vyhodiť? a čo po skončení materskej? mám veľa otázok, čo?
Až po materskej, resp. ty môžeš dať kedykoľvek výpoved ale neoplatí sa TI lebo odvody sa neplatia počas materskej žiadne, a ani cez rodičovskú dovolenku a ked budeš zamestnaná tak môžeš ísť na materskú dalšiu. Reťazový pôrod.
0 0
jancecka jancecka

jancecka je offline (nepripojený) jancecka

pri mojej diagnóze je toto tehotenstvo zázrak nie to aby som otehotnela týmto zázrakom druhý krát, ale stojí to sa uváženie, koľko by som mala byť doma nezamestnaná? a ešte stále neviem odkedy mi začne plynúť materská :-)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jancecka Pozri príspevok
pri mojej diagnóze je toto tehotenstvo zázrak nie to aby som otehotnela týmto zázrakom druhý krát, ale stojí to sa uváženie, koľko by som mala byť doma nezamestnaná? a ešte stále neviem odkedy mi začne plynúť materská :-)
6-8 týždňov pred predpokladaným pôrodom.
Ak budeš na rizikovom tak je výhodnejšie dať výpoved hned byt mesiac na UP. A potom sa zamestnať, a ísť na PN .... a z PN na materskú.
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti,prosim poradis aj mne?
V sobotu som dostala vypoved ...z organizacnych dovodou (skutocnost je ina,ale to je jedno) ,od vcera som na pn.ke-Platim si aj DNPO od 20.novembra 09(narok asi na vyplatenie DNPO este nemam?)
.Toto co si pisala znie velmi zaujimavo.Planujeme babo ,no hned ako sa podari ale uz sa snazime tri mesiace a nic.Myslela som aj na moznost ist v PN.ky na matersku...Co by si mi prosim poradila v mojom pripade?Dakujem pekne za odpoved
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

norikal Pozri príspevok
Xanti,prosim poradis aj mne?
V sobotu som dostala vypoved ...z organizacnych dovodou (skutocnost je ina,ale to je jedno) ,od vcera som na pn.ke-Platim si aj DNPO od 20.novembra 09(narok asi na vyplatenie DNPO este nemam?)
.Toto co si pisala znie velmi zaujimavo.Planujeme babo ,no hned ako sa podari ale uz sa snazime tri mesiace a nic.Myslela som aj na moznost ist v PN.ky na matersku...Co by si mi prosim poradila v mojom pripade?Dakujem pekne za odpoved
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
Xanti,prosim poradis aj mne?
V sobotu som dostala vypoved ...z organizacnych dovodou (skutocnost je ina,ale to je jedno) ,od vcera som na pn.ke-Platim si aj DNPO od 20.novembra 09(narok asi na vyplatenie DNPO este nemam?)
.Toto co si pisala znie velmi zaujimavo.Planujeme babo ,no hned ako sa podari ale uz sa snazime tri mesiace a nic.Myslela som aj na moznost ist v PN.ky na matersku...Co by si mi prosim poradila v mojom pripade?Dakujem pekne za odpoved
No v podstate keby si požiadala o vyplatenie PN z DNP tak by to bolo naozaj teraz len z minima. Lebo neuplynulo 26 týždňov.
A čo by si mala urobiť? Záleží či budeš mať nejakú prácu alebo nie, a tiež od toho z akého VZ si platíš DNP.
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Xanti Pozri príspevok
No v podstate keby si požiadala o vyplatenie PN z DNP tak by to bolo naozaj teraz len z minima. Lebo neuplynulo 26 týždňov.
A čo by si mala urobiť? Záleží či budeš mať nejakú prácu alebo nie, a tiež od toho z akého VZ si platíš DNP.

takze dostanem na Pn len 55% z vymeriavacieho zakladu a nic viac?Kamaratka si plati DNPO od augusta ,minuly mesiac PN kovala a budu jej vyplacat ajz DNPO?Preco?
Pokial by som bola Pn cele obdobie pred nastupom na matersku???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
takze dostanem na Pn len 55% z vymeriavacieho zakladu a nic viac?Kamaratka si plati DNPO od augusta ,minuly mesiac PN kovala a budu jej vyplacat ajz DNPO?Preco?
Pokial by som bola Pn cele obdobie pred nastupom na matersku???
Kočka uvedom si, že na PN môžeš byť len 12 mesiacov. To sa tak nedá, nie si ešte tehotná.

Kedže píšeš že si platíš DNP od novembra, a neni šanca nájsť robotu. Tak by som DNP zrušila a založila na druhý deň z maxima. Prvých 26 týždnov je vyplácaná PN z minima teda 55% zo sumy 319,58 €, ale potom by si mala PN zo sumy 1084,55 €.

Alebo ostaň platiť nadalej DNP v tej výške ako platíš. A po 26 týždňoch dostaneš PN ak túto t erajšiu ukončíš z VZ z DNP.
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Musela by som pn prerusit aby mi neskor platila aj DNPO ,nenabehne to automaticky?Robotu si hladam ale aj toto je pripad ,pre ktory ba som uvazovala keby som pracu nezohnala.Snazime sa o babo,tak preto.Ved pokial by som ukoncila pn a aj pracovny pomer,kde mi trva vypoved,kto by ma zamestnal ako tehotnu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

norikal Pozri príspevok
Musela by som pn prerusit aby mi neskor platila aj DNPO ,nenabehne to automaticky?Robotu si hladam ale aj toto je pripad ,pre ktory ba som uvazovala keby som pracu nezohnala.Snazime sa o babo,tak preto.Ved pokial by som ukoncila pn a aj pracovny pomer,kde mi trva vypoved,kto by ma zamestnal ako tehotnu?
Ak ukončíš PN z ochrannej lehoty tak tá ti už nenabehne. Nabehne TI už len DNP, a PN z DNP. Iné nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať